آرشیو روزنامه شماره ۴۸۴۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۸۴۶

 • مهاجرت نوع سوم در بازار ملک

  دنیای اقتصاد: جهش دست کم یکساله قیمت زمین و مسکن در تهران، مهاجرت سوم در بازار ملک را رقم زد. دسته‌ای از بساز و بفروش‌ها که گروه سازنده‌های پرکار در برخی محله‌های تهران را تشکیل می‌دهند تصمیم گرفته‌اند پروژه‌های ساختمانی سال ۹۹ را در شهرهای اطراف تهران کلنگ بزنند. ‌ دو علت برای تغییر مکان سرمایه‌گذاری عنوان می‌شود؛ اولی «تفاوت نسبت قیمت زمین به مسکن در داخل و خارج پایتخت» و دومی نیز «تفاوت قدرت خرید آپارتمان» است.
 • ماجرای ترافیک دوباره در پایتخت

  دنیای اقتصاد: پس از گذشت بیش از یک هفته کم ترافیک در پایتخت، روز گذشته بار تردد خودرویی در معابر شهر با افزایشی محسوس و ملموس روبه‌رو شد. ترافیک سنگین در حالی روز گذشته به ویژه در ساعات پیک صبحگاهی مشاهده شد که «کرونا» به‌عنوان عامل کاهنده ترافیک در هفته گذشته، دیروز مسبب افزایش تقاضای سفرهای درون شهری نیز شناسایی شد.
 • خلوتی بنگاه‌های املاک در روزهای اخیر

  دنیای اقتصاد: مشاوران املاک عنوان می‌کنند بازار مسکن در حال سپری کردن یکی از خلوت‌ترین هفته‌های خود است.
 • نظر تهرانی‌ها درباره قرنطینه پایتخت

  مدیرکل دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران گفت: در نظرسنجی شهرداری مشخص شده ۶۱ درصد تهرانی‌ها با قرنطینه شدن شهر موافق و ۳۳درصد مخالف‌ هستند. به گزارش خبرگزاری‌ها آرش نصراصفهانی، مدیرکل دفتر مطالعات اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در مورد جزئیات نظرسنجی شهرداری تهران از مردم درباره کرونا اظهار کرد: خیابان‌های خلوت تهران در روزهای پایانی سال گواه از سایه سنگین هراس از اپیدمی کرونا در شهر است. در شرایطی که رسانه‌های رسمی و شبکه‌های اجتماعی پر از توصیه‌های بهداشتی و اطلاع‌رسانی برای آگاه‌سازی مردم از علائم بیماری و راه‌های پیشگیری از آن است، دورنمای کنترل و مهار بحران مبهم به‌نظر می‌رسد.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر