آرشیو روزنامه شماره ۴۶۲۶ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۶۲۶

  • راز ماندگاری امضاهای طلا‌یی

    دنیای اقتصاد: امضاهای طلایی در شهرداری تهران همچنان به «اضافه خواهی» گروه اقلیت بساز و بفروش‌ها پاسخ مثبت می‌دهد. روز گذشته اعضای پارلمان پایتخت در واکنش به حضور بی‌اثر معاون شهرسازی شهرداری در صحن شورا -که به جای ارائه گزارش درباره ۴ موضوع کلیدی مرتبط با فعالیت‌های ساختمانی در شهر، به قرائت کارنامه تکراری اقدام کرد- از وضعیت صدور جوازهای ساختمانی اظهار نارضایتی کردند. «فسادزدایی از امور شهری» به یک «ماراتن نفس‌گیر» تبدیل شده و سرشاخه‌های صدور مجوزهای خاص هنوز فعال هستند. راز بقای امضاهای طلایی در «۱+۵» علت خلاصه می‌شود.
  • گروه سنی املاک پرمتقاضی در بازار مسکن

    دنیای اقتصاد: تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت معاملات مسکن حاکی از این است که سهم نوسازها همچنان در پایین‌ترین حدود نسبت به سال‌های اخیر قرار دارد و در مقابل سهم واحدهای میانسال و سالخورده رو به افزایش است. به گزارش «دنیای اقتصاد»، در اردیبهشت ماه ۱/ ۱۸ درصد از معاملات مسکن در پایتخت متعلق به آپارتمان‌های ۶ تا ۱۰ سال ساخت بوده است که به این ترتیب سهم این گروه سنی از آپارتمان‌ها از کل خانه‌های فروخته شده، نسبت به اردیبهشت سال گذشته ۵/ ۱ واحد درصد افزایش داشته است.
  • بازار مسکن نیازمند اصلاحات ساختاری

    گروه بنگاه‌ها: یکی از کلیدی‌ترین عوامل احیای بازار مسکن و بازگشت تقاضای مصرفی به این بازار، تقویت قدرت خرید و انجام اصلاحات ساختاری است. امید علیجانی مدیرعامل گروه ساختمان معلم با اعلام این مطلب به «دنیای اقتصاد» گفت: بازار مسکن در سال ۹۸ تا به اینجای کار با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داشته است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر