آرشیو روزنامه شماره ۴۵۶۹ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۵۶۹

 • پاک‌ترین و آلوده‌ترین شهرهای ایران

  دنیای اقتصاد: پایگاه بین‌المللی دیده‌بانی آلودگی هوا -مستقر در سوئیس- کیفیت آسمان بیش از ۳ هزار شهر در ۷۳ کشور را مورد سنجش قرار داده و فهرستی از شهرها و پایتخت‌های پاک و آلوده را منتشر کرده است. این رتبه‌بندی براساس «میانگین غلظت ذرات معلق با قطر کمتر از ۵/ ۲ میکرون در هوا در سال ۲۰۱۸» انجام و تهران بیست و سومین پایتخت آلوده معرفی شده است. اوضاع آلودگی تهران نسبت به گزارش قبلی این نهاد سوئیسی، بهبود یافته است. اسامی ۴ شهر پاک (بهترین‌ها) و ۴ شهر بسیار آلوده ایران منتشر شده است.
 • وضعیت فایل‌های فروش مسکن در منطقه ۵

  دنیای‌اقتصاد: فایل‌های موجود در بازار معاملات خرید وفروش مسکن در پرمعامله‌ترین منطقه شهر تهران-منطقه ۵-را در آخرین روزهای سال جاری می‌توان به سه گروه عمده دسته‌بندی کرد.
 • مزیت‌های تامین مالی ساخت مسکن در شهرهای جدید

  معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید مزیت‌های تامین مالی ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید را تشریح کرد. به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حبیب‌الله طاهرخانی در این‌باره اعلام کرد: توجه به اهداف آمایشی کشور، توجه به ابعاد زیرساخت‌ها و آماده‌سازی زمین قبل از شروع عملیات اجرای ساخت واحدها، برنامه‌ریزی برای دهک‌های مختلف جمعیتی با تمرکز بر قشر متوسط اجتماعی و با هدف تنوع‌بخشی به ساختار جمعیتی و اجتماعی بخشی از اهداف اجرای این طرح هستند.
 • دو درخواست حناچی از جهانگیری

  شهردار تهران در جلسه شورای معاونان شهرداری تهران جزئیات دو درخواست خود از معاون اول رئیس‌جمهور را تشریح کرد.
 • سه ایستگاه از خط هفت مترو در آستانه افتتاح

  دنیای اقتصاد: یک قطعه ۵/ ۷ کیلومتری از خط هفت متروی تهران شامل سه ایستگاه هلال‌احمر، تربیت مدرس و میدان صنعت روز شنبه به بهره‌برداری می‌رسد.

بیشتر