آرشیو روزنامه شماره ۴۳۲۰ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۳۲۰

 • راز رکورد ساختمانی در تهران قدیم

  دنیای اقتصاد: بررسی کارنامه ساخت‌وساز در مناطق کلنگی پایتخت طی یک سال ۹۶، از ثبت یک رکورد جدید ساختمانی در تهران قدیم خبر می‌دهد.
 • محرک دوم مسکن در بافت فرسوده

  دنیای اقتصاد: معاون وزیر راه و شهرسازی از تصویب «افزایش طول دوره بازپرداخت وام یکم مختص بافت فرسوده» در جلسه اخیر شورای پول و اعتبار خبر داد. مدت زمان بازپرداخت وام خرید مسکن یکم فقط در بافت‌های فرسوده، از ۱۲ سال به ۱۵ سال افزایش پیدا کرد. با این مصوبه، مبلغ اقساط ماهانه وام یکم، ۱۴ درصد دیگر کاهش یافت. این دومین اقدام اصلاحی در مسیر پرداخت وام خرید مسکن طی ماه جاری است که با اعمال آن، تسهیلات یکم، برای گروه بیشتری از متقاضیان به «وام در استطاعت» تبدیل می‌شود.
 • فهرست آپارتمان‌های مناسب خانه‌اولی‌ها

  دنیای اقتصاد: آخرین معاملات خانه اولی‌ها در بازار مسکن تصویری از قیمت قطعی آپارتمان‌های کوچک و میان‌متراژ که با بودجه عمده تقاضای خرید حاضر در بازار متناسب است، ارائه می‌دهد. بر این اساس آپارتمان‌های ۵۰ تا ۷۰ مترمربعی که در بازه قیمتی ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیون تومان قرار دارند، مناسب‌ترین انتخاب برای اغلب زوج‌های خانه اولی به شمار می‌آید.
 • تمرکز بر کارکردهای غیرسکونتی در شهرهای جدید

  مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید تمرکز بر سایر کارکردهای شهرهای جدید به‌جز بحث سکونتی را از مهم‌ترین محورهای بازنگری مجدد طرح‌های توسعه شهرهای جدید عنوان کرد.
 • نیاز تهران به ۷ هزار اتوبوس جدید

  مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهرداری تهران از رشد شتابان آمار اتوبوس‌های فرسوده در حال تردد در پایتخت خبر داد و گفت: هر ماه ۶۰ اتوبوس به سن فرسودگی می‌رسد.
 • خطوط معاینه فنی موتورسیکلت‌ها خاک می‌خورد

  مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای شهر تهران گفت: ۱۰ خط معاینه فنی موتورسیکلت در شهر تهران وجود دارد که خاک می‌خورد. به گزارش خبرگزاری مهر، سید نواب حسینی‌منش با اشاره به اینکه بر اساس نتایج مطالعاتی که شرکت کنترل کیفیت هوا انجام داده، اگر آلایندگی همه ۳میلیون و ۸۰۰ خودرویی که در شهر تهران تردد می‌کند، در حدود استاندارد قرار بگیرد، فقط ۱۰ درصد از آلودگی هوای شهر تهران ناشی از ذرات معلق کوچک‌تر از ۵/ ۲ میکرون کاهش می‌یابد و این میزان برای آلاینده منوکسید کربن ۳۰ درصد است.

بیشتر