آرشیو روزنامه شماره ۴۱۴۷ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۴۱۴۷

 • شرط انحرافی در وام مسکن

  نصف آپارتمان‌های پایتخت از دایره تسهیلات خرید کنار گذاشته شدند

  جزئیات استاندارد آمریکایی برای خانه‌های مشمول وام

 • قیمت آپارتمان در چهارمین منطقه پرمعامله تهران

  دنیای اقتصاد: قیمت آپارتمان مسکونی در محله‌های مختلف منطقه ۱۴ در شرق تهران در دامنه ۲ میلیون تا حدود ۶ میلیون تومان است.

  به گزارش «دنیای اقتصاد»، منطقه ۱۴ پایتخت واقع در منتهی الیه شرقی تهران، یکی از مناطق پرتراکم پایتخت است که همواره در زمره چهار یا پنج منطقه پرمعامله تهران قرار دارد و بر اساس گزارش وضعیت بازار مسکن در مرداد نیز، رتبه چهارم را از آن خود کرده است. این منطقه علاوه‌بر اینکه قیمت مناسبی دارد و گزینه مناسبی برای خانه‌اولی‌ها به شمار می‌رود، به‌دلیل تراکم جمعیت بالا از نظر امکانات، خدمات و سرانه‌ها نیز وضعیت مناسب‌تری از مناطق همجوار و پرمعامله دیگر در اطراف خود نظیر مناطق ۱۵ و ۸ دارد.

 • دستور کار فراموش‌شده در کمیسیون امور کلان‌شهرها

  علی نوذرپور
  معاون سابق سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور

  در اواخر سال ۱۳۹۲ کمیسیون جدیدی در هیات‌وزیران به تصویب رسید که بعدها در ایجاد تعامل و رفع تزاحم‌ها و درگیری‌های شهرداری‌ها با دولت و زیرمجموعه آن، بسیار موثر بود. البته دبیری این کمیسیون نیز در موفقیت آن تاثیر اساسی داشت.

  کمیسیون خاص امور کلان‌شهرهای دولت برای اولین‌بار ترکیبی از نمایندگان مدیریت شهری و منطقه‌ای و ملی را دربر دارد و به نماینده‌ای از دولت با وزرای کشور، راه و شهرسازی، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، نیروها و معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و ریاست‌های سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی حضور دارند، استاندار تهران به نمایندگی از مدیریت‌های منطقه‌ای و شهرداری تهران و رئیس شورای شهر تهران و ریاست شورای عالی استان‌ها به نمایندگی از مدیریت امور مجلس (شهری و روستایی) در کمیسیون یادشده، عضویت دارند.

 • شرط جدید بسته‌شدن پرونده مسکن‌مهر

  قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی و مجری اصلی مسکن‌مهر در دولت شرط بسته‌شدن پرونده مسکن‌مهر را تحویل همه واحدها و اسکان همه خریداران در آنها اعلام کرد.

  به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی، دیروز گفت: اگرچه کار ساخت مسکن‌مهر با تکمیل ۹۰ هزار واحد دیگر تا پایان امسال به اتمام می‌رسد ولی تا زمانی‌که متقاضیان در این واحدها اسکان داده نشده و خدمات زیربنایی و روبنایی برای این واحدها تامین نشود، نمی‌توان گفت پرونده مسکن‌مهر بسته شده است. وی افزود: تا امروز یک میلیون و ۸۷۰هزار واحد افتتاح شده و به بهره‌برداری رسیده است؛ همچنین از مجموع ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن‌مهر در کل کشور کار ساخت یک میلیون و ۹۶۵ هزار واحد تاکنون به اتمام رسیده است، در حال حاضر نیز به استثنای ۱۱۰ هزار واحد فاقد متقاضی در سطح کشور و واحدهایی که پرونده‌های آنها در مراجع قضایی در دست بررسی هستند، چیزی حدود ۹۰ هزار واحد در سطح کشور در شکل واحدهای بدون مساله باقی‌مانده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر