آرشیو روزنامه شماره ۳۲۶۳ دنیای اقتصاد

اخبار مسکن و عمران - روزنامه شماره ۳۲۶۳

 • نقشه انبوه‌سازان برای رونق

  درخواست تقویت وام‌ساخت برای رفع سه نگرانی بانک‌مرکزی
 • راه تحریک معاملات مسکن

  گروه مسکن- نورا حسینی: اوضاع خرید وفروش آپارتمان در همه مناطق تهران وضعیت مشابهی دارد. خرید و فروش آپارتمان در منطقه ستارخان همانند سایر مناطق تهران راکد است. بیشتر مبایعه‌نامه‌هایی که در این منطقه تنظیم و منعقد می‌شود بر اساس قیمت مورد نظر خریداران است تا قیمتی که فروشندگان پیشنهاد می‌دهند. حجم خانه‌های نوساز در این منطقه بسیار بالا است، اما مالکان بسیاری از این خانه‌های نوساز ماه‌ها است که به دنبال خریدار هستند و صاحبان آنها نیز به دلیل هزینه‌های ساخت حاضر به کاهش قیمت‌های پیشنهادی خود نیستند.

 • توقف دو طبقه کردن بزرگراه‌های تهران

  گروه مسکن: روزهای پایانی فعالیت مدیریت شهری سابق پایتخت بود که زمزمه‌های دوطبقه کردن بزرگراه‌های پایتخت به گوش رسید. در آن زمان پل طبقاتی صدر به تازگی به بهره‌برداری رسیده بود که گفته شد اتوبان همت و بعثت نیز در لیست دوطبقه‌ها قرار گرفته است. اما روزگذشته در نخستین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از تعطیلات تابستانی، رئیس شورا از توقف این پروژه‌ها در پایتخت خبر داد. احمد مسجد‌جامعی پس از گزارش کمیسیون عمران از عملکرد یکساله خود گفت: بسیار خوب است که این طرح متوقف شد و ما باید به حمل‌ونقل ریلی بپردازیم.

 • برگزاری نمایشگاه صنعت ساختمان

  گروه بنگاه‌های اقتصادی: چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان نوزدهم مرداد ماه گشایش می‌یابد. مدیر امور نمایشگاهی اتاق تعاون اعلام کرد: در نمایشگاه امسال ۱۱۵۸ شرکت داخلی و خارجی آخرین توانمندی‌های خود را ارائه می‌کنند. در این نمایشگاه شرکت‌هایی از ترکیه، چین، ایتالیا، فرانسه، آلمان، ژاپن، اسپانیا، بلژیک، یونان، اوکراین، روسیه، هند، سوئیس، کره جنوبی، امارات، فنلاند، استرالیا، آمریکا، سوریه و مالزی حضور دارند. توسعه سبک‌سازی و مقاوم‌سازی ساختمان، کمک به رونق ساخت‌وساز، شناخت توانمندی‌ها و کمبودهای صنعت ساختمان و آشنایی با پیشرفت‌های روز این صنعت از مهم‌ترین اهداف برپایی نمایشگاه عنوان شده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر