سعید صادقی در گفت‌‌‌وگو با «ایرنا» اظهار کرد: سال گذشته همچنین ۴۰واحد مستعد دانش‌بنیان شدن شناسایی و ۱۰واحد صنعتی مستقر در شهرک‌‌‌ها و نواحی صنعتی دانش بنیان شد.

وی اضافه کرد: انجام امکان‌‌‌سنجی دوپروژه توسعه خوشه و آغاز توسعه یک‌خوشه جدید شامل خوشه لوازم خانگی و حمایت جهت ۴۰برنامه عمل در حوزه خوشه‌‌‌های صنعتی از دیگر اقدامات انجام‌شده در بازه زمانی یک‌ساله بوده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌‌‌های صنعتی تهران با بیان اینکه در یک‌سال گذشته حدود ۸۰مشاور تخصصی در مراکز خدمات فناوری و کسب‌وکار مستقر شده‌‌‌اند، گفت: این مشاوران در شهرک‌‌‌های صنعتی شمس‌‌‌آباد، نصیرآباد، عباس‌‌‌آباد و پایتخت جهت ارائه مشاوره به واحدهای صنعتی مستقر هستند.

صادقی اظهار کرد: حمایت از قراردادهای فی‌‌‌مابین واحدهای صنعتی و مشاوران شامل ۳۸پروژه عارضه‌‌‌یابی و ۳۰پروژه بهبود و حمایت از ۱۰پایان‌‌‌نامه دانشجویی از دیگر اقدامات انجام‌شده در این مدت است.

وی گفت: بیش از ۱۱‌هزار نفر از شاغلان واحدهای صنعتی از طریق برگزاری یک‌هزار و ۸۰۰دوره آموزشی در حوزه‌‌‌های بازار داخلی، توسعه بازار خارجی، مدیریت، کیفیت و استاندارد، حسابداری و مالی، برق و الکترونیک، دوره‌‌‌های تخصصی، پلاستیک و پلیمر، تجهیزات پزشکی، مبلمان، ریخته‌‌‌گری و... آموزش دیده‌‌‌اند.مدیرعامل شرکت شهرک‌‌‌های صنعتی تهران بیان کرد: در سالی که گذشت سه‌رویداد استارت‌آپ در زمینه‌‌‌های پیش‌تصفیه پساب، صنایع غذایی و برق و الکترونیک برگزار شد و از نفرات برتر این رویدادها حمایت مادی و معنوی صورت پذیرفت.