آرشیو روزنامه شماره ۴۷۹۳ دنیای اقتصاد

اخبار صنعت، معدن و بازرگانی - روزنامه شماره ۴۷۹۳

 • نمرات تولید در ثلث دوم

  دنیای اقتصاد: نمرات تولید در ثلث دوم منتشر شد. بررسی ۵۴کالای منتخب صنعتی، معدنی و پتروشیمی در میانه پاییز نشان می‌دهد ۳۲کالا رشد تولید و در مقابل ۲۲کالا افت تولید را ثبت کرده‌اند. با این شرایط می‌توان گفت ۵۹درصد از کالاهای منتخب ارزیابی‌شده در هشت ماه منتهی به آبان ۹۸، نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد تولید را تجربه کرده‌اند. از سوی دیگر، داده‌های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از آن است که در مدت زمان مورد بررسی در زیرگروه‌های «خودرو» بیشترین افت تولید ثبت شده است.
 • تقاضای فولاد در منطقه خاورمیانه

  امیررضا سلیمانی نسب کارشناس ارشد گروه مطالعات اقتصادی فولاد تکنیک
  پیش‌بینی اکثر کارشناسان صنعت فولاد حاکی از افزایش تقاضای فولاد منطقه خاورمیانه در سال ۲۰۲۰ میلادی است. محرک اصلی فشار تقاضای فولاد خاورمیانه در پنج سال آتی از سوی کشورهای امارات، قطر، عراق و سوریه خواهد بود.
 • تعیین زمان امضای توافق چین-آمریکا

  دنیای اقتصاد: روز سه‌شنبه دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که توافق اولیه تجاری با چین را ۱۵ ژانویه در واشنگتن امضا خواهد کرد. به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل روزنامه «دنیای اقتصاد» به نقل از سی‌ان‌ان، او در توییتی نوشت که در کاخ سفید به جمعی از «نمایندگان عالی‌رتبه» چینی ملحق خواهد شد. او همچنین گفت پس از آن به چین سفر خواهد کرد تا فاز جدیدی از مذاکرات تجاری را آغاز کند.
 • جزئیات تجارت خارجی ۹ ماهه

  دنیای اقتصاد: سخنگوی گمرک اعلام کرد: ارزش تجارت خارجی کشور در ۹ ماه امسال به ۶۳ میلیارد و ۷۳۶ میلیون دلار رسید که سهم صادرات غیرنفتی بالغ بر ۳۱ میلیارد و ۹۰۲ میلیون دلار و واردات نیز ۳۱ میلیارد و ۸۳۶ میلیون دلار رقم خورده است.

پربازدیدهای سایت خوان

بیشتر