سیدمسعود حسینی با اشاره به اینکه پارک شهید باهنر با ۱.۲ هکتار در شهرداری منطقه ۴ احداث شد، افزود: پارک کوثر در یک هکتار، قلعه سبزی در نیم هکتار و فاز ۳ فدک در ۲.۵ هکتار انجام شده و اینها علاوه بر درختچه‌‌‌ها و فضای سبزی بوده که در معابر ایجاد شده است.

وی با اشاره به اینکه کلنگ‌‌‌زنی فاز ۴ بوستان فدک به سرانه فضای سبز این منطقه اضافه می‌کند، خاطرنشان کرد: در کوی امیرکبیر و میدان ۹ دی منطقه ۲ شهر همدان نیز افزایش فضای سبز و مراسم کلنگ‌‌‌زنی را داریم.

شهردار همدان با بیان اینکه امسال افزایش فضای سبز در شهر همدان در بودجه شهرداری دیده شده است، گفت: در مناطق چهارگانه پارک‌‌‌هایی تقدیم شهروندان خواهد شد.

وی اظهار کرد: ‌‌‌ آنچه امسال در شورای اسلامی شهر همدان لحاظ و تاکید و مورد توجه مدیریت شهری بوده است، احداث دو پارک اکباتان و ولایت فخرآباد بوده که زیرساخت‌‌‌هایی در بودجه شهر برای آن تدبیر شده است.

حسینی با بیان اینکه در این زمینه با سرمایه‌گذار مذاکراتی داریم که ورود کند و به ظرفیت‌‌‌های شهر اضافه و پارک‌‌‌های فرامنطقه‌‌‌ای محقق شود گفت: ظرفیت سرمایه‌گذاری و گردشگری همدان تقویت خواهد شد.

مدیر منطقه ۴ شهرداری همدان نیز اظهار کرد: امروز مراسم کلنگ‌‌‌زنی فاز چهارم بوستان بزرگ فدک به مساحت یک هکتار در بلوار آیت‌الله نجفی را داریم و این پارک در راستای فازهای گوناگون اجرایی شده است.

طهماسبیان با اشاره به اینکه سال گذشته فاز ۳ این طرح توسط شهرداری منطقه ۴ به مساحت ۲.۵ هکتار افتتاح شد، گفت: خوشبختانه این احداث و انجام فازهای بعدی همچنان ادامه دارد.

وی با بیان اینکه قطعا تفکیکی‌‌‌های آتی در ۷، ۱۲ و ۴۴ هکتاری فازهای متعددی را به این پارک اضافه خواهد کرد، افزود: امیدواریم با این اقدامات بتوانیم سرانه فضای سبز بالایی را تقدیم شهروندان کنیم.

مدیر منطقه ۴ شهرداری همدان با اشاره به اینکه این بوستان در جایی قرار گرفته که مسیر عبوری به چند استان کشور بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: احداث کندرو و همچنین ایجاد فضای سبز می‌تواند سیما و منظر مطلوب برای شهر ما ایجاد کند و شهروندان و سایر مردم بتوانند از آن بهره‌‌‌مند شوند.