سیدمحسن طیرانی از افزایش چشمگیر استقبال گردشگران نوروزی برای بازدید از اسکله‌‌‌های بندرترکمن و بندرگز خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای اجرای طرح ستاد تسهیلات نوروزی در ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۲ تا عصر روز سه‌شنبه ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳، حدود ۵۶‌هزار نفر مسافر نوروزی از شناورهای مستقر در اسکله‌‌‌های تفریحی بنادر گلستان برای گردشگری دریایی استفاده کرده‌‌‌اند و ارائه خدمات در قالب این طرح تا ۲۲ فروردین تداوم دارد. وی با بیان اینکه عملیات لایروبی و احیای خلیج گرگان، سبب رونق مجدد گردشگری دریایی در استان گلستان شده است، ادامه داد: با توجه به تقویت زیرساخت‌‌‌ها و مساعد بودن شرایط جوی، در نوروز امسال اسکله‌‌‌های بندرترکمن و بندرگز در غرب استان مملو از گردشگر بود.

سرپرست بنادر و دریانوردی استان گلستان با تاکید بر اینکه از نخستین روز آغاز طرح ستاد تسهیلات سفر، تمام زیرساخت‌‌‌های بنادر استان برای میزبانی از گردشگران نوروزی تقویت شد، خاطرنشان کرد: نصب بنر خوشامدگویی به مسافران نوروزی در اسکله‌‌‌های این بنادر، نصب بنر راهنمای استفاده از جلیقه نجات و در اختیار قرار دادن کپسول حریق و جعبه کمک‌‌‌های اولیه از این‌گونه اقدامات بوده است.

وی با اشاره به اینکه ۲۲۰ ثوب جلیقه نجات و چهار ثوب حلقه نجات در راستای اشاعه فرهنگ ایمنی دریانوردی برای اسکله‌‌‌های بندرترکمن و بندرگز توزیع شد، افزود: در اقدامی متفاوت، پارکینگ محوطه اداره بندرترکمن نیز برای خودروهای مسافران نوروزی به عنوان پارکینگ پشتیبان در اختیار شهرداری بندرترکمن قرار گرفت که نقش بسیار مهمی در کاهش بار ترافیکی معابر عمومی این شهرستان داشته است. طیرانی از همکاری بنادر استان با فرماندهی پایگاه دریابانی بندرترکمن برای کنترل مسافر در اسکله‌‌‌های بندرگز و بندرترکمن خبر داد و تصریح کرد: پس از عملیات لایروبی و احیای خلیج گرگان، اسکله‌‌‌های چوبی بندرگز و بندرترکمن در راستای ایمنی ترمیم و بازسازی شد.

وی اضافه کرد: برای ارائه خدمات بهینه به گردشگران نوروزی دو فروند شناور جست‌وجو و نجات دریایی با تجهیزات کامل ایمنی در اسکله‌‌‌های تفریحی بندرترکمن و بندرگز نیز برای امدادرسانی در حوادث مختلف مستقر شدند که نجات مرد همدانی از مرگ در میان گل و لای اسکله بندرگز یکی از مهم‌ترین اقدامات نیروهای مستقر در این شناورها در تعطیلات نوروز بود.