استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: بانک سپه با وجود فعالیت در فضای رقابتی در کمال سلامت، سرعت و دقت به مشتریان خود خدمات‌‌‌رسانی می‌کند و سابقه درخشانی در صنعت بانکداری کشور دارد. دکتر نظری با اشاره به تجربه بانک سپه در حمایت از نیروگاه‌‌‌ها پیشنهاد کرد: بانک سپه برای افزایش ظرفیت تولید نیروگاه‌‌‌های بادی و خورشیدی استان خراسان رضوی با فعالان این عرصه تعامل بیشتری داشته باشد.

اختصاص منابع به محصولات استراتژیک

بر اساس این گزارش، در این دیدار دکتر مصطفی پرتوافکنان، عضو هیات‌‌‌مدیره بانک سپه ضمن اشاره به حضور دیرینه و موثر این بانک در رونق اقتصادی استان خراسان رضوی گفت: این بانک در حمایت از تولید، کمک به اشتغال‌زایی و توسعه عمران و آبادانی استان کارنامه مطلوبی دارد و آماده است با همکاری و مشارکت فعالان اقتصادی نقش محوری در توسعه استان داشته باشد. دکتر پرتوافکنان در مورد نحوه مدیریت منابع بانک اظهار کرد: منابع بانک سپه عمدتا در طرح‌‌‌های ملی و کلان نظیر معادن چادرملو، گل‌‌‌گهر، گوهرزمین، صنعت سیمان، ذخیره‌‌‌سازی نفت خام، انتقال آب خلیج‌‌‌فارس به فلات مرکزی و صنایع تولیدکننده محصولات استراتژیک اختصاص می‌‌‌یابد.

عضو هیات‌مدیره بانک سپه گفت: این بانک به‌منظور تامین مالی برای سرمایه ثابت و در گردش واحدهای تولیدی بزرگ، متوسط و کوچک اقتصادی اقدامات موثری انجام داده است. تامین مالی در پروژه‌های نیروگاهی، سیمان، فرش و صنایع وابسته به آن و سایر واحدهای تولیدی در استان خراسان رضوی از دیگر اقدامات بانک سپه در این استان است. او به پرداخت ۳۰۰‌هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانک سپه در کلیه بخش‌های اقتصادی در سال ۱۴۰۲ اشاره و تاکید کرد: در نخستین بانک ایرانی تلاش می‌شود از منابع در اختیار بانک تمام اقشار جامعه به‌ویژه فعالان اقتصادی در تمامی کسب و کارها بهره‌‌‌مند شوند.

در این نشست، طی توافق میان استانداری خراسان رضوی و بانک سپه مقرر شد در طرح‌های خاص مردم‌نهاد و کارگاهی تخصصی همکاری‌های دو‌طرفه انجام شود. همچنین درخصوص گسترش تامین مالی ارزی برای واحدهای تولیدی و فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی کارگروه ویژه‌ای تشکیل و این موضوعات به صورت ویژه پیگیری شود. این گزارش می‌‌‌افزاید: بانک سپه برای خدمات‌‌‌رسانی مطلوب به کارکنان استانداری خراسان رضوی شعبه‌‌‌ای با نام «استانداری» با حضور استاندار خراسان رضوی، دکتر مصطفی پرتوافکنان عضو هیات‌مدیره، براتی مدیر شعب منطقه، یوسفی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری، نورمحمدی مدیرکل امور اداری و مالی و توانا سرپرست دفتر هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و اشتغال استانداری خراسان رضوی و تنی چند از مدیران استانی افتتاح شد.