هزینه بانک جی پی مورگان برای ساخت مسکن‌های اجاره‌ای

بانک جی‌پی‌مورگان در سال ۲۰۲۲ درآمدی معادل ۱۳۲.۳ میلیارد دلار و سود خالص ۳۷.۷ میلیارد دلاری داشته و بازده سهام این شرکت ۱۸‌درصد بوده که منعکس‌کننده عملکرد زیربنایی قوی در تمامی مشاغل این گروه مالی است. این بانک در ۱۰ سال گذشته، بیش از ۴۳ میلیارد دلار مالیات فدرال، ایالتی و محلی در ایالات متحده و تقریبا ۱۹ میلیارد دلار مالیات در خارج از ایالات متحده پرداخت کرده است. همچنین، بیش از ۱۰ میلیارد دلار به شرکت بیمه سپرده فدرال پرداخت کرده تا منابع لازم برای پوشش شکست در بخش بانکداری آمریکا را داشته باشد. این بانک نزدیک به ۲۲۵ شعبه در سراسر ایالت‌ها دارد و بیش از ۲۹۰‌هزار نفر در این بانک مشغول به فعالیت هستند که تا پایان سال۲۰۲۲، زنان ۴۹‌درصد از کل نیروی کار این شرکت را تشکیل داده‌اند.

JPMorgan Chase  یکی از پنج بانک بزرگ جهان است که اقدامات زیادی در راستای بانکداری مدرن و کمک به کسب و کارها انجام داده است. این بانک تنها در سال ۲۰۲۲، به بیش از ۱۶۰‌هزار کسب‌و‌کار کوچک کمک کرده تا از طریق دسترسی به مشتریان و افزایش سرمایه رشد کنند و همچنین حدود ۱۰۶‌هزار ساعت مشاوره و پشتیبانی به مشاغل کوچک ارائه کرده تا در بهبود کسب و کار خود به پیشرفت‌های قابل توجه برسند. یکی دیگر از اقدامات جالب این بانک طرحی با عنوان مسکن اجاره‌ای مقرون به صرفه بود که از طریق برنامه حفظ مسکن مقرون به صرفه، بودجه تقریبا ۱۸ میلیارد دلاری وام را برای ایجاد انگیزه برای حفظ نزدیک به ۱۷۰‌هزار واحد اجاره‌ای مسکن مقرون به صرفه در سراسر ایالات متحده تصویب کرد.

علاوه بر این، تقریبا ۴ میلیارد دلار برای ساخت‌وساز و بازسازی مسکن‌های اجاره‌ای مقرون به صرفه تامین مالی شد. این بانک از سال‌ها قبل در اوهایو بوده و در طول پنج سال گذشته، نزدیک به ۹ میلیارد دلار اعتبار و سرمایه در اختیار آنها قرار داده است. حمایت این بانک شامل ۱۲۰ میلیارد دلار اعتبار و سرمایه در پنج سال گذشته برای مشتریان تجاری و صنعتی مانند انرژی، خرده‌‌‌فروشی و مشاغل در حوزه خودرو است. بانک جی‌پی مورگان بیش از ۴۸۰۰ مشتری بزرگ و متوسط تنها در اوهایو دارد که بیش از ۷۰‌درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است. در طول پنج سال گذشته نزدیک به ۲۰ میلیارد دلار اعتبار و سرمایه برای موسسات مالی مانند بانک‌های محلی، شرکت‌های بیمه‌ای و شرکت‌های اوراق بهادار فراهم کرده است.

مهم‌تر از همه، این بانک ۱۹ بانک منطقه‌ای، متوسط و محلی اوهایو را حمایت کرده و به آنها کمک می‌کند تا به جوامع محلی خدمت کنند تا مانع از مهاجرت افراد از این ایالت شوند و در کنار آن اهداف خود را نیز محقق سازند. بانک مورگان چیس برای کمک به اوهایویی‌‌‌ها در ایجاد ثروت و سلامت مالی، بیش از ۴ میلیون حساب پس‌‌‌انداز، چک و کارت اعتباری فراهم کرده‌‌‌ که این مشتریان را قادر می‌‌‌سازد به منابعی مانند خدمات رایگان سلامت مالی و همچنین وام‌‌‌های رهنی و خودرو دسترسی پیدا کنند.

متوسط حقوق کارکنان این بانک در اوهایو، ۹۶‌هزار دلار بدون احتساب مزایاست و کمترین دستمزد پایه این بانک ۴۱‌هزار دلار (به اضافه یک بسته مزایای سالانه جامع به ارزش نزدیک به ۱۵‌هزار دلار) است که در مقایسه با میانگین حقوق اوهایو که ۳۵‌هزار دلار است عدد قابل‌توجهی است.

بانک جی‌پی مورگان یکی از بانک‌هایی است که به صورت حرفه‌ای به حوزه هوش مصنوعی ورود کرده و درحال حاضر بیش از ۳۰۰ مورد استفاده از هوش مصنوعی برای ریسک، جست‌وجو، بازاریابی، تجربه مشتری و پیشگیری از کلاهبرداری در حال تولید دارد و هوش مصنوعی در سراسر سیستم‌های پردازش پرداخت و جابه‌جایی پول این بانک در سراسر جهان اجرا می‌شود. هوش مصنوعی در حال حاضر ارزش قابل‌توجهی به این شرکت اضافه کرده است.

در چند سال گذشته، هوش مصنوعی به این بانک کمک کرده تا به طور قابل‌توجهی ریسک را در کسب و کار خرده‌‌‌فروشی خود کاهش دهد. در حال حاضر بیش از‌ هزار نفر درگیر مدیریت داده‌ها، بیش از ۹۰۰ دانشمند داده (متخصصان هوش مصنوعی و یادگیری ماشین که مدل‌های جدید ایجاد می‌کنند) و ۶۰۰ مهندس ML (که کد را برای قرار دادن مدل‌ها در تولید می‌نویسند) دارد. همچنین یک گروه تحقیقاتی ۲۰۰‌نفره با هوش مصنوعی سخت‌‌‌ترین مشکلات و مرزهای جدید در امور مالی را بررسی می‌کنند. ناگفته نماند که این بانک بیش از ۲ میلیارد دلار برای ساختن مراکز داده جدید مبتنی بر ابر‌داده هزینه کرده و در حال کار برای مدرن کردن بخش قابل‌توجهی از برنامه‌‌‌های کاربردی خود (و پایگاه‌‌‌های داده مرتبط با آنها) است تا در محیط‌‌‌های ابری عمومی و خصوصی اجرا شوند.

تا انتهای سال ۲۰۲۲، تقریبا ۳۸‌درصد از برنامه‌های کاربردی این بانک به فضای ابری منتقل شده، به این معنی که بیش از ۵۰درصد از مجموعه برنامه‌های این بانک در محیط‌های مدرن اجرا می‌شود. در حال حاضر، جیمی دیمون به‌‌‌ عنوان مدیرعامل و رئیس هیات ‌‌‌مدیره‌‌‌ جی ‌‌‌پی مورگان چیس فعالیت می‌کند که از سال ۲۰۰۶ به آن سمت رسید. و از آن تاریخ در این بانک فعالیت می‌کند.