استارت‌آپ «ورو موشن» (Verve Motion) واقع در ماساچوست، اگزوسوت را تولید کرده و مدعی است که از نظر وزنی طوری طراحی شده که به کارگران کارگاه که روزانه در مجموع چند‌هزار کیلو بار را بلند می‌کنند، کمک می‌کند کمردرد نگیرند. آسیب‌‌‌های ناشی از بلند کردن بارهای سنگین، مشکل بزرگی دراین صنعت است و طبق داده‌‌‌های اداره کار آمریکا، سالانه ۱۲.۸میلیارد دلار هزینه در این کشور به بار می‌‌‌آورد.  ایگناسیو گالیانا، هم‌‌‌بنیان‌گذار و مدیرعامل استارت‌آپ، می‌‌‌گوید: «افرادی که قبلا این مشکل را هدف قرار دادند، از لباس مرد آهنی الهام گرفته بودند و می‌‌‌خواستند آن را واقعی کنند.»

اگزوسوت که حداقل ۳۵۰ دلار در هر ماه برای هر کارگر هزینه دارد، با استقبال زیادی مواجه شده و در حال حاضر بیش از هزار دستگاه در کارگاه‌‌‌های ۲۰ مشتری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شرکت ۲۰ میلیون دلار برای توسعه عملیات توزیع خود تامین مالی کرده تا کل تامین مالی آن تاکنون به ۴۰ میلیون دلار برسد.  آسیب‌‌‌های کمر که در میان کارگران کارگاه‌‌‌ها بسیار رایج است، برای کارفرماها هم هزینه‌‌‌بر است و پوشش بیمه‌‌‌ای آن حدود ۴۰‌هزار دلار تمام می‌شود، به اضافه روزهایی که فرد مجبور است مرخصی بگیرد. استفاده از اگزوسوت، در ۶ماه نخست امسال، ۶۵ تا ۸۵‌درصد کاهش آسیب‌‌‌های کمر را به دنبال داشته است. مشتریان ورو موشن همچنین شاهد افزایش بهره‌‌‌وری کارگران بوده‌‌‌اند، چون آنها در پایان شیفت کاری خود، احساس خستگی بسیار کمتری دارند.

گالیانا که الان ۳۷ ساله است و PhD روباتیک دارد، چند سال پیش به دانشگاه هاروارد آمد و با «کونور والش»، بنیان‌گذار لابراتوار «بیودیزاین» هاروارد تیم تشکیل داد تا روی ایده اگزوسوت کار کنند. او می‌‌‌گوید: «مهندس‌‌‌ها معمولا از ایده شخصیت‌‌‌های خارق‌‌‌العاده هالیوودی به وجد می‌‌‌آیند.» آنها به جای اینکه سعی کنند روبات‌‌‌هایی با تکنولوژی پیشرفته طراحی کنند که به جای انسان کار کند، می‌‌‌خواستند آناتومی بدن انسان را بشناسند و ابزاری طراحی کنند که به افراد کمک کند کارهای سخت و خاص را با کیفیت بهتری انجام دهند. در سال ۲۰۱۲ آنها کار روی ابزاری را شروع کردند که به سربازها امکان می‌‌‌داد مسافت‌‌‌های سخت و طولانی را در حالی که کوله‌‌‌پشتی سنگنین دارند، طی کنند. همچنین یک دستبند درست کردند که به بیماران سکته مغزی در فرآیند توانبخشی کمک می‌کند.

گالیانا همان زمان که در هاروارد بود، از یک‌سری انبار بازدید کرد و وقتی وضعیت کارگران را دید که روزانه چقدر بسته سنگین را جابه‌‌‌جا می‌کنند، یک مشکل بزرگ را شناسایی کرد. او می‌‌‌گوید: «تا آن موقع ما فقط بر راه رفتن متمرکز بودیم. بنابراین یک نمونه آزمایشی جدید درست کردیم و آن را در پشت کمر چند کارگر امتحان کردیم.» ورو می‌‌‌خواهد مقیاس عملیات خود را در آمریکا، با مشتریان فعلی و مشتریان جدید گسترش دهد. محصول فعلی این شرکت بر آسیب‌‌‌های کمر متمرکز است، اما آنها می‌‌‌خواهند در نهایت ابزارهایی تولید کنند که به کاهش آسیب‌‌‌های شانه و زانو هم کمک کند و مثل همه شرکت‌های روباتیک دیگر، داده‌‌‌هایی که برای ایمنی کارگران جمع‌‌‌آوری می‌شود، بسیار اهمیت دارد. والش می‌‌‌گوید: «در آینده راهی برای پایین آوردن هزینه‌‌‌ها و استفاده آسان‌‌‌تر از سیستم‌ها پیدا خواهیم کرد. در نهایت به جایی می‌‌‌رسیم که این وسیله برای همه مصرف‌کنندگان در دسترس باشد.»