این نشست خبری با محوریت موضوع انعقاد قرارداد همکاری با شرکت تامین سرمایه امید، در راستای پذیرش شرکت سهامی عام پروژه فروآلیاژ ماد برگزار شد.

علیرضا عظیمی‌‌‌پور، نایب‌رئیس هیات‌مدیره گروه ارزش، در این نشست گفت: پروژه موردنظر با ظرفیت ١٠٠ هزارتن و در پنج فاز ۲۰ هزارتنی در قالب سه فاز با ظرفیت ۶۰‌هزار تن تولید فرو‌سیلیس و همچنین تولید فرومنگنز و فروکروم در فازهای بعدی، اجرا خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در جهت تولید فروسیلیس، معادن سیلیس و کروم در سال گذشته خریداری شده‌‌‌اند و در حال حاضر استخراج سنگ معدن کانی‌‌‌های موردنظر به عنوان ماده اولیه پروژه‌‌‌ها در دست اقدام است.

عظیمی‌‌‌پور ادامه داد: با توجه به پیشرفت فیزیکی ۳۰درصدی پروژه و به منظور استفاده از ظرفیت‌‌‌های بازار سرمایه، بنا داریم تا ضمن استفاده از تجربه‌‌‌ها و تخصص شرکت سرمایه‌گذاری امید، نسبت به پذیره‌‌‌نویسی سهام شرکت سهامی عام پروژه فروآلیاژ ماد، اقدام لازم صورت گیرد.

در ادامه این نشست خبری، محمد محمدی مدیر خدمات مالی تامین سرمایه امید ضمن تشریح ‌سازوکارهای عملیاتی و فرآیندهای اجرایی تامین مالی برای شرکت‌ها و پروژه‌‌‌های نیمه‌‌‌تمام، در خصوص مکانیزم‌‌‌های اجرایی ابزار تامین مالی گفت: به واسطه محدودیت‌های شبکه بانکی در تامین مالی پروژه‌‌‌ها، استفاده از ظرفیت‌‌‌های بازار سرمایه و به طور مشخص پذیره‌‌‌نویسی عمومی سهام شرکت‌های پروژه که دستورالعمل اجرایی آن در خرداد ماه ۱۴۰۰ توسط سازمان بورس اوراق بهادار تصویب و ابلاغ شد، می‌تواند راهگشا باشد.

وی در ادامه افزود: با هدایت منابع عمومی و خرد به سمت پروژه‌‌‌های نیمه‌‌‌تمام و در جریان، می‌توانیم در رشد و توسعه و شکوفایی اقتصادی کشور نقش بسزایی داشته باشیم.

محمدی تاکید کرد: در این راستا با توجه به مذاکراتی که با مجموعه گروه گسترش سرمایه‌گذاری بین‌المللی ارزش انجام و منجر به عقد قرارداد شد، در نظر داریم بخشی از منابع مالی پروژه در جریان شرکت فروآلیاژ ماد را که بیش از ۳۰‌درصد پیشرفت داشته و در حوزه تولید فروکرومیت و فروسیلیس فعالیت خواهد کرد، از طریق پذیره‌‌‌نویسی عمومی تامین کنیم.

در ادامه این نشست خبری اعلام شد که شرکت گندله‌‌‌سازی مادکوش با ظرفیت ۲.۵ میلیون‌تن تولید گندله در منطقه ویژه خلیج فارس، اقدامات لازم را در خصوص عرضه اولیه سهام در تابلو فرابورس در دست انجام دارد. همچنین ظرفیت‌‌‌های این شرکت در جلسه هیات پذیرش فرابورس ایران ارائه شده است.

در پایان این نشست خبری نایب‌رئیس هیات‌مدیره گروه ارزش تاکید کرد: شرکت سرمایه‌گذاری معیار صنعت پارس که با نماد معیار در تابلو فرابورس قرار دارد، مسوولیت تامین مالی پروژه‌‌‌ها و تعامل بیشتر با فعالان حقیقی و حقوقی بازار مالی کشور را عهده‌‌‌دار است.