واگذاری ۴۹۳ قطعه زمین در نهاوند به متقاضیان نهضت ملی مسکن

علی جلالوند صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران در محل اداره بنیاد مسکن این شهرستان اظهار کرد: به منظور حل مشکل مردم در حوزه مسکن تاکنون ۴۹۳ قطعه زمین رایگان به گروه‌های ساخت واگذار شده است.

وی اظهار داشت: این زمین‌ها در قالب گروه‌های یک نفره، ۳۷۰ قطعه به ۷۴۰ نفر در قالب گروه‌های ساخت دو نفره و ۱۱ قطعه زمین به ۳۳ نفر در قالب گروه‌های ساخت سه نفره جمعاً به ۸۶۰ نفر در شهرک امیرکبیر نهاوند به متقاضیان واگذار شده است.

جلالوند افزود: همچنین ۲۴ قطعه از زمین‌های تحویلی نهضت ملی در شهرک امیرکبیر به علت واقع شدن در مسیل سیلاب از سایت شهرک حذف شده است.

وی بیان کرد: قرارداد واگذاری اجاره عرصه با بیش از ۵۰۰ نفر متقاضی گروه ساخت منعقد شده است و مابقی نیز به‌زودی انجام خواهد شد.

مدیر بنیاد مسکن نهاوند گفت: متقاضیان با این قرارداد می‌توانند با مراجعه به شهرداری و سازمان نظام مهندسی نقشه و پروانه خود را دریافت نمایند و پس از آن جهت شروع عملیات ساخت به بانک مسکن جهت دریافت تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی توسط بنیاد مسکن معرفی شوند.

جلالوند با بیان اینکه در شهر فیروزان نیز ۴۱ قطعه به ۱۲۴ نفر متقاضی در قالب گروه‌های ساخت سه نفره واگذاره شده است، افزود: همچنین در این شهر ۳۴ نفر موفق به اخذ پروانه ساخت شده‌اند که هر ۳۴ نفر برای دریافت تسهیلات به بانک معرفی شده اند و ۹ نفر از متقاضیان پس از انعقاد قرارداد در حال ساخت مسکن هستند.

وی ادامه داد: برای تأمین آب مورد نیاز مالکان جهت ساخت مسکن در شهرک امیر کبیر اداره آب و فاضلاب نهاوند با انجام ۵۰۰ متر خط انتقال لوله آب و تأسیس سه انشعاب آب مورد نیاز را تأمین کرده است.

مدیر بنیاد مسکن نهاوند گفت: دو دستگاه خدمات‌رسان شرکت برق و گاز نیز برای تأمین برق و گاز این شهرک تعهداتی داشته‌اند که متأسفانه تاکنون اقدامی انجام نداده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.