دردسر تازه برای اسرائیل / خطرات الحاق تل‌آویو به لیست سیاه رژیم‌های کودک‌کش

پایگاه خبری روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارونوت در گزارشی بلافاصله پس از انتشار اخبار مربوط به قرار گرفتن رسمی رژیم صهیونیستی در لیست رژیم‌های کودک‌کش سازمان ملل متحد نوشت که وزارت خارجه این رژیم راهکارهای واکنش احتمالی نسبت به این اقدام سازمان ملل را بررسی می‌کند.

این روزنامه به نقل از منابع مسئول نوشته است که الحاق تل آویو به لیست سیاه سازمان ملل بسیار خطرناک است و می‌تواند دولت‌های مختلف را به ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم صهیونیستی مجبور کند.

خبر مرتبط
اظهارات وقیحانه نتانیاهو در واکنش به قرار گرفتن در لیست سیاه

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به قرار گرفتن این رژیم در لیست سیاه سازمان ملل اظهارات وقیحانه‌ای را مطرح کرد.

ملیحه لودهی نماینده پاکستان در سازمان ملل متحد نیز در گفتگو با الجزیره این اقدام سازمان ملل را قابل پیش بینی و در عین حال بسیار دیر هنگام توصیف کرده و ابراز داشت که دولت‌های اسلامی بحث تعلیق عضویت رژیم صهیونیستی در سازمان ملل را مطرح کرده‌اند.

وی ادامه داد: ما هر کشوری که اقدام به فروش تسلیحات به رژیم تل آویو کند را محکوم می‌کنیم، چرا که این تسلیحات برای کشتار در غزه استفاده می‌شود.

سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد اعلام کرد که قرار گرفتن رسمی ارتش اسرائیل در لیست سیاه رژیم‌های قاتل کودکان به اطلاع وی رسانده شده است.

خبر مرتبط
اولین واکنش اسرائیل به قرار گرفتن در لیست رژیم‌های کودک‌کش

وزارت خارجه اسرائیل به اقدام سازمان ملل متحد در قرار دادن تل‌آویو در لیست رژیم‌های کودک‌کش واکنش نشان داد.

وی افزود که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد خواستار الحاق تل‌آویو به لیست سیاه رژیم‌های کودک‌کش شده است.

ارتش اسرائیل در حمله وحشیانه خود به غزه تاکنون بیش از ۱۵ هزار کودک فلسطینی را به شهادت رسانده است که حدود ۴۰ درصد مجموع شهدای فلسطین را تشکیل می‌دهند. بر اساس آمارهای رسمی با گذشت ۸ ماه از جنگ غزه تاکنون بیش از ۳۶ هزار فلسطینی به شهادت رسیده و بالغ بر ۸۶ هزار نفر دیگر زخمی شده‌اند و حدود ۷۰ درصد از زیرساخت‌های غیرنظامی غزه شامل مدارس و منازل مسکونی و بیمارستان‌ها تخریب شده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.