عربستان تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی را شدیدا محکوم کرد

در ادامه واکنش‌ها به راهپیمایی تحریک آمیز صهیونیست‌های تندرو به صحن مبارک مسجد الاقصی، وزارت خارجه عربستان سعودی با صدور بیانیه‌ای تعرض صهیونیست‌های افراطی به مسجد الاقصی را به شدت محکوم کرد.

خبرگزاری دولتی عربستان سعودی «واس» چهارشنبه شب در بیانیه‌ای اعلام کرد که این کشور راهپیمایی تحریک آمیز گروهی از صهیونیست‌های تندرو به همراه مشارکت شماری از سران این رژیم و اعضای کنست در مسجد الاقصی را که با حمایت نیروهای اشغالگر اسرائیلی انجام می‌گیرد، محکوم می‌کند.

در بیانیه وزارت خارجه عربستان سعودی آمده است: عربستان اقدامات هتاکانه مقامات اشغالگر اسرائیلی در تعرض به مسجد الاقصی که تعرض آشکار به احساسات مسلمانان است در شرایطی که جنگ در غزه و تجاوزات علیه غیرنظامیان بی‌دفاع در غزه و در سرزمین‌های اشغالی ادامه دارد، به شدت محکوم می‌کند.

این اقدامات تحریک آمیز نقض آشکار قوانین بین المللی و وضعیت تاریخی و قانونی قدس است.

ریاض مجدداً حمایت خود از ملت فلسطین و همه تلاش‌ها برای رسیدن به راه حل عادلانه بر مبنای تشکیل دولت مستقل فلسطینی اعلام می‌کند.

گفتنی است که شهرک نشینان صهیونیست امروز (چهارشنبه) تحرکات خشونت آمیز و تحریک آمیز موسوم به راهپیمایی پرچم را با حمایت گسترده نظامیان رژیم اشغالگر در خیابان‌های قدس اشغالی آغاز کردند. صهیونیست‌ها برای تحریک هر چه بیشتر فلسطینیان اقدام به رقص دسته جمعی، در دست گرفتن پارچه نوشته‌های خصمانه، مخالفت با دادگاه بین المللی و ضرب و شتم فلسطینیان کردند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.