مقام بلندپایه ارتش: به هرگونه تهدیدی پاسخی پشیمان‌کننده‌ می‌دهیم

امیر سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش، در بازدید از تیپ ۳۸۸ مکانیزه هجومی شهرستان ایرانشهر گفت: این شهرستان یادآور نام و یاد پربرکت فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و قدم‌گاه معظم له در دوران تبعید ایشان در زمان قبل از وقوع انقلاب شکوهمند اسلامی است و مردم ایران اسلامی به ایرانشهر و مردمان شریف آن، عشق و علاقه‌ی ویژه‌ای دارند.

وی درباره استقرار یگان‌های نیروی زمینی ارتش در منطقه‌ جنوب شرق کشور، به ویژه استان سیستان و بلوچستان، افزود: در طی سالیان اخیر و با ابلاغ تدابیر فرمانده معظم کل قوا (مدظله‌العالی)، اجرای دستورات و پیگیری مستمر فرامین سلسله‌مراتب، یگان‌های رزمی مستقر در استان سیستان و بلوچستان، شتاب فزاینده‌ای در روند پاسخ‌گویی، قدرتمندی و توان آفندی و پدافندی از خود نشان داده‌اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش تاکید کرد: تیپ ۳۸۸ مکانیزه هجومی ایرانشهر، از جمله تیپ‌های قدرتمند و برجسته‌ نیروی زمینی ارتش است که از توان رزمی و آمادگی هجومی فوق‌العاده‌ای بهره‌مند است و همین امر تیپ مذکور را در دفاع از مرزهای شرقی ایران اسلامی، موفق و کارآمد کرده است.

سرتیپ حیدری با بیان اینکه نیروی زمینی ارتش ارتباطات جدی و مؤثری را با نهادهای علمی و آکادمیک کشور برقرار کرده است، تصریح کرد: تیپ ۳۸۸ مکانیزه هجومی ایرانشهر، ضمن برقراری ارتباطات مستمر و کارآمد با نهادهای علمی و دانشگاهی شهرستان ایرانشهر، توانسته است در بُعد فناوری‌ها و دستاوردهای تکنولوژیک نیز پیشرفت چشم‌گیری را به دست آورد.

وی استفاده از فناوری‌های به روز را امری ضروری و اجتناب‌ناپذیر در آینده‌ نیروی زمینی ارتش قلمداد کرد و گفت: نیروی زمینی ارتش در تلاش است تا با تولید، طراحی، بومی‌سازی و به‌کارگیری تجهیزات و تسلیحاتی که در لبه‌ فناوری‌های مدرن و روزآمد جهانی قرار دارند، به توان دورزنی، نقطه‌زنی، هوشمندسازی و شبکه‌ای شدن تمامی ادوات و جنگ‌افزارهای نزاجا اضافه کند تا همچنان به هرگونه تهدید و تعدی احتمالی به مرزهای کشور، به کوتاه‌ترین، مؤثرترین و مناسب‌ترین شیوه، پاسخی قاطع و پشیمان‌کننده‌ دهد.

سرتیپ حیدری ضمن اظهار رضایت از یگان‌های مستقر در نوار مرزی کشور، گفت: در نیروی زمینی ارتش، شاهد بروز و ظهور اقدامات و آثار بابرکتی در زمینه‌ آمادگی تیپ‌ها و یگان‌های رزمی نظیر تیپ ۳۸۸ مکانیزه هجومی ایرانشهر هستیم که این قبیل امور در ارتقای توان رزم و بهبود وضعیت نظارت و پایش مرزهای کشور، مثمر ثمر هستند.

در این بازدید، امیر سرتیپ حیدری ضمن دیدار چهره به چهره با فرماندهان، مسئولان، کارکنان پایور و وظیفه‌ تیپ مذکور، با تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا نیز دیدار و از صبر، رشادت و مجاهدت آنان تقدیر و قدردانی کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.