مقایسه آرای نامزدهای انتخابات ریاست مجلس/ متکی از آرای باطله شکست خورد

انتخابات هیات رئیسه مجلس دوازدهم در حالی امروز برگزار شد که منوچهر متکی با کسب ۵ رای و ۱.۷ درصد آرای نمایندگان، سوم شد. این در حالیست که امروز ۲۴ رای باطله به ثبت رسید که بیش از ۸ درصد کل آرا را در بر می گیرد و بدین ترتیب متکی کمتر از آرای باطله رای آورده است.

خبر مرتبط
روبوسی ذوالنوری با قالیباف بعد از اعلام ریاستش برای مجلس+ عکس

در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) انتخابات هیات رئیسه مجلس در اجلاسیه اول برگزار شد و طبق اعلام علاءالدین بروجردی رئیس هیأت رئیسه سنی، محمد باقر قالیباف رئیس مجلس دوازدهم در اجلاسیه اول شد.

AqKqlQma0MxX

منوچهر متکی در سال ۱۳۵۸ در اولین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کرد، و توانست به عنوان نماینده مردم راهی مجلس شود، او پس از پایان این دوره مجلس به دعوت وزیر امورخارجه وقت از تاریخ ۷ خرداد به وزارت خارجه رفت، و تا آذر ماه سال ۱۳۸۹ به عنوان کارمند این وزارت خانه مشغول بود، او در ابتدای ورود به وزارت خارجه پست سفارت ونزوئلا را نپذیرفت، و مسئولیت اداره هفتم در مرکز را برعهده گرفت، و یک سال بعد به عنوان سفیر جمهوری اسلامی ایران راهی ترکیه شد.
 متکی در دوره هفتم مجلس به عنوان نماینده مردم تهران راهی مجلس شورای اسلامی شد، و در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در دولت های نهم و دهم از تاریخ ۳ شهریور ۱۳۸۴ تا ۲۲ آذر ماه سال ۱۳۸۹ وزیر امور خارجه بود.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.