کمیسیون اصل 90 آب پاکی را رو دست طلافروشان ریخت/ثبت نشدن اطلاعات غیرقانونی است!

علی خضریان در توضیح جلسه اخیر کمیسیون اصل ۹۰ گفت: جلسه کمیسیون اصل ۹۰ در خصوص نظارت بر حسن اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سامانه جامع تجارت و ثبت اطلاعات اعضای زنجیره طلا در این سامانه به ریاست حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نایب رئیس کمیسیون و رئیس کارگروه مبارزه با قاچاق کالا و ارز کمیسیون تشکیل و بر اجرای کامل قانون تاکید شد.

خبر مرتبط
اولین واکنش رسمی به تعطیلی طلا فروشی‌ها/ بذرافشان: مخالف تعطیلی واحدهای صنفی هستیم

امروز جلسه ای پیرامون تعطیلی واحدهای صنفی و مشکلات مربوط به سامانه جامع تجارت در مسجد امام خمینی بازار با حضور معاون اقتصادی وزیر صمت، رئیس اتاق اصناف تهران، رئیس اتاق اصناف ایران و همکاران ما در سطح بازار تشکیل و نقطه نظرات مربوط به سامانه و گلایه‌ها در باره ثبت سرمایه مطرح شد.

وی افزود: با توجه به بررسی‌های انجام شده به دلیل عدم نظارت بر بازار طلا، برخی سوء استفاده گران بازار طلا را به پوششی برای اقدامات خلاف قانون خود نظیر پولشویی و ایجاد تلاطم‌های ارزی و معاملات خارج از سیستم بدل کرده‌اند. مطابق قانون، گروه های کالایی اولویت دار در موضوع قاچاق طبق دستورالعمل اعلام شده باید اقدام به ثبت اطلاعات خود در سامانه جامع تجارت کنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ اضافه کرد: گروه کالایی فلزات گرانبها و طلا از گروه‌های با اولویتی است که باید اطلاعات خود را ثبت کنند اما متأسفانه با برخی کارشکنی‌ها این کار تاکنون صورت نگرفته است لذا با حضور نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط مقرر شد با توجه به اطلاع رسانی سازمان امور مالیاتی و وزارت صمت، اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اجرا و بر اساس تبصره ۳ الحاقی ماده ۶ قانون تسهیل تکالیف مؤدیان اطلاعات ثبت شده در سامانه تجارت برای سامانه مؤدیان نیز ارسال شود و نیاز به مجدد نباشد؛ اما چنانچه صرفا اطلاعات در سامانه مؤدیان ثبت شده باشد باید در سامانه تجارت نیز ثبت شود.

خضریان خاطرنشان کرد: کمیسیون اصل ۹۰ اعلامیه‌های صادر شده توسط وزارت صمت در خصوص استثنا قائل شدن صنف طلا از ثبت اطلاعات را غیرقانونی تشخیص داد. همچنین همینطور که پیش‌تر اعلام شد مجددا تأکید می‌کنیم کمیسیون اصل ۹۰ از تمام ابزار خود برای مستنکفین از قانون استفاده و به هیچ کس و دستگاهی اجازه عقب‌نشینی از قانون را نمی‌دهد.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.