امارات سخنان نتانیاهو را محکوم کرد

وزیر خارجه کشور امارات به سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر دعوت از این کشور برای شرکت در اداره به اصطلاح مدنی نوار غزه تحت اشغال تل آویو واکنش نشان داد.

خبر مرتبط
بایدن از نتانیاهو رو دست خورد/ راز خروج آمریکا از برجام بر ملا شد

هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری به سان ترامپ نتوانست به مهم ترین دستاورد سیاست خارجی آمریکا که در دوران دوم ریاست باراک اوباما حاصل شد؛ اینگونه پایان دهد.

به گزارش شبکه المیادین، وزیر خارجه امارات در این خصوص گفت: ما سخنان نتانیاهو درباره دعوت از امارات برای شرکت در این طرح را محکوم می‌کنیم.

وی اضافه کرد: ما هرگونه حرکت در مسیر طرح و برنامه‌های توجیه کننده حضور اسرائیل در نوار غزه را رد می‌کنیم.

پیش از این دفتر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی طرحی توهمی در خصوص نوار غزه ارائه داده بود که متشکل از سه مرحله است. رسانه‌های صهیونیستی با انتشار این طرح مدعی شدند که هدف از آن شکوفایی نوار غزه به عنوان بخشی از زیر ساخت‌های منطقه‌ای توافقنامه‌های عادی سازی روابط و رهایی یافتن از خطر به اصطلاح «حضور ایران در این منطقه» است.

رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند: قرار است مرحله نخست به عنوان مرحله ارائه کمک‌های بشردوستانه به مدت ۱۲ ماه ادامه یابد به طوری که تل آویو مناطق امنی را به دور از حکمرانی حماس از شمال نوار غزه تا جنوب آن ایجاد می‌کند. یک ائتلاف متشکل از کشورهای عربی شامل عربستان، امارات، مصر، بحرین، اردن و مراکش اقدام به توزیع کمک‌های بشردوستانه در مناطق امن می‌کنند و فلسطینی‌های ساکن این مناطق کنترل آن‌ها را زیر نظر کشورهای مذکور به دست خواهند گرفت.

در ادامه این گزارش آمده است: مرحله دوم بین پنج الی ۱۰ سال به طول می‌انجامد. تل آویو مسئولیت کامل امنیت نوار غزه را به دست می‌گیرد. کشورهای عربی مذکور نیز یک هیأت چندجانبه برای نظارت بر بازسازی نوار غزه و حمایت مالی از آن تشکیل می‌دهند. فلسطینی‌های ساکن این باریکه نیز به هیأت مذکور کمک خواهند کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.