درخواست مهم طحان‌ نظیف از مردم درباره دور دوم انتخابات

هادی طحان‌ نظیف عضو حقوقدان و سخنگوی شورای نگهبان صبح جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ در جریان برگزاری مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حاشیه بازدید از ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات در جمع خبرنگاران گفت: از ساعات قبل مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برای تعیین ۴۵ کرسی باقی مانده آغاز شد و الحمدلله با مشکلات خاصی مواجه نبودیم و موارد جزیی که گزارش شده‌ است و با پیگیری همکاران ما در ستاد مرکزی نظارت بر انتخابات پیگیری شده است.

خبر مرتبط
مزایای انتخابات الکترونیکی از زبان رئیس ستاد انتخابات کشور

رئیس ستاد انتخابات کشور مهمترین ویژگی‌های انتخابات الکترونیکی را شرح داد.

وی اظهار کرد: فرآیند رای گیری بصورت روان در حال انجام است و از ۸ صبح تا زمان ۱۸ زمان قانونی رای گیری است که در صورت نیاز این فرصت تمدید می‌شود ولی توصیه ما این است که مردم رای دادن را به ساعات انتهایی موکول نکنند.

سخنگوی شورای نگهبان همچنین عنوان کرد: همکاران ما از طریق سامانه مردم ناظر در خدمت مردم شریف  هستند و اگر مردم در جایی با مشکل و اختلالی مواجه شدند، می‌توانند از طریق این سامانه به اطلاع همکاران ما برسانند. بر اساس گزارشی که دقایقی قبل از این همکاران گرفتم به لطف خدا مشکل خاصی تاکنون وجود نداشته است.

طحان نظیف تاکید کرد: از ۲۲ حوزه‌ای که انتخابات در آن برگزار می‌شود ۸ حوزه که عمدتا از مراکز استانها یا شهرهای دارای بالای ۲ نماینده هستند، انتخابات بصورت الکترونیکی برگزار می‌شود و تاکنون نیز اتفاق خاصی گزارش نشده و فرآیند رضایت بخش بوده است. بر اساس پیگیری‌ها سطح اتصال بالای ۹۹ درصد گزارش شده که سطح قابل قبول است لذا اگر مواردی هم باشد و منتقل شود پیگیری می‌کنیم لذا تاکنون با مشکل خاصی مواجه نبودیم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.