در تهران چند صدوق رای برای ثبت آرای مردم وجود دارد؟

 احمد قیومی فرماندار تهران با اشاره به مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس دوازدهم گفت: امروز برای اولین بار رای گیری به صورت تمام الکترونیک در حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات و پردیس آغاز شد.

خبر مرتبط
شرکت قالیباف در مرحله دوم دوازدهمین دوره انتخابات مجلس

رئیس مجلس در مرحله دوم انتخابات مجلس دوازدهم شرکت کرد.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری راس ساعت ۸ صبح با دستگاه تمام الکترونیک رای دادند رای گیری در کل حوزه انتخابیه تهران در حال انجام است و شهروندان می توانند در ساعات ابتدایی در شعبه ها حضور پیدا کرده و رای خود را ثبت کنند.

فرماندار تهران با بیان اینکه تمام صندوق های اخذ رای الکترونیک است، گفت: در کل حوزه انتخابیه تهران نزدیک به ۳۷۰۰ صندوق رای و در شهر تهران ۲۸۷۴ صندوق رای برای ثبت آرای مردم وجود دارد.

خبر مرتبط
آخرین آمار سامانه پایش حوزه‌های انتخابیه از زبان وزیر ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با گذشت ۸۰ دقیقه از انتخابات آخرین آمار سامانه پایش حوزه‌های انتخابیه دریافت کردم ۹۹.۷ درصد دستگاه‌ها تا این ساعت بیش از یکبار وصل شدند .

وی ادامه داد:  ۳۱۱صندوق سیار نیز برای جمع آوری رای در اماکنی همچون بیمارستان ها، پادگان ها و خوابگاه های دانشجویی که امکان حضور در شعب اخذ رای را ندارد، حضور پیدا خواهند کرد.

قیومی همچنین بیان کرد: طبق قانون برای ثبت رای ۵ اوراق هویتی کارت ملی، گواهینامه، شناسنامه، گذرنامه و پایان خدمت برای اخذ رای مورد قبول است و امکان رای دادن وجود دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.