طرح ترور زلنسکی خنثی‌ شد+ جزییات

ماموران اطلاعاتی اوکراینی مدعی شدند که یک طرح ترور روسیه علیه «ولودیمیر زلنسکی» رییس جمهور این کشور را خنثی کرده‌اند.

خبر مرتبط
زلنسکی جنجال به پا کرد/ اوکراینی‌ها بندگان برگزیده خدا هستند

ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین مدعی شد که «در جنگ با روسیه، خداوند متحد اوکراین است»!

نشریه آنلاین ایندیپندنت در این باره گزارش داد، سرویس امنیتی اوکراین ادعا کرد که ماموران روس را در سرویس گارد دولتی اوکراین دستگیر کرده است که برای ترور رئیس‌جمهور اوکراین و دیگر مقامات ارشد دولتی برنامه‌ریزی می‌کردند.

سرویس امنیتی اوکراین در پستی در کانال تلگرامی خود نوشت: کارآگاهان ضداطلاعاتی و سرویس امنیت اوکراین طرح سرویس امنیت فدرال روسیه برای حذف رییس‌جمهور اوکراین و دیگر مقامات ارشد نظامی و سیاسی را خنثی کردند.

این نهاد اوکراینی همچنین مدعی شد که یک مامور مخفی مشخصات مربوط به یک خانه امن را پیش از یک حمله موشکی برنامه‌ریزی‌شده منتقل کرده بود.

همچنین به گفته این نهاد، روسیه برنامه داشته است تمامی بقایای پهپادی را که قرار بود رییس‌جمهور اوکراین را هدف قرار دهد، طی حمله موشکی دیگری از بین ببرد.

در پیام این نهاد امنیتی اوکراین همچنین آمده است: دشمن به طور فعالانه در حال برنامه‌ریزی برای حذف رییس‌جمهور ولودیمیر زلنسکی بود. یکی از ماموریت‌های شبکه سرویس امنیت فدرال روسیه جست‌وجوی عوامل نظامی نزدیک به حفاظت از رییس‌جمهور بود که بتوانند او را گروگان بگیرند، سپس بکشند.

سرویس امنیت اوکراین همچنین مدعی شد: افزون بر زلنسکی، دشمن برنامه داشت «واسیل مالیونک» رییس سرویس امنیت اوکراین، «کایرلو بودانوف» رییس اطلاعات نظامی اوکراین و دیگر مقامات بلندپایه را نیز حذف کند.»

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.