چند دانشجو در دانشگاه های آمریکا دستگیر شدند؟

در این گزارش آمده است که حداقل ۲۱۰۰ نفر از ۱۷ آوریل تا عصر پنجشنبه دستگیر شده‌اند. در برخی موارد دستگیرشدگان دانشجویان فعلی یا سابق بودند.

به گزارش اسپوتنیک، این گزارش افزود: در موارد دیگر، آنها به پردیس‌های مورد نظر وابسته نبودند. اعضای هیئت علمی نیز در میان دستگیرشدگان بودند.

در روزهای اخیر تظاهرات‌های متعدد طرفدار فلسطین در دانشگاه‌ها در سراسر ایالات متحده صورت گرفته است و معترضان خواستار توقف حمایت نظامی، مالی و دیپلماتیک ایالات متحده از عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه شده‌اند که منجر به کشته شدن بیش از ۳۴۰۰۰ فلسطینی و زخمی شدن بیش از ۷۷۰۰۰ فلسطینی شده است.

خبر مرتبط
واکنش سخنگوی وزارت خارجه به سرکوب دانشجویان معترض آمریکایی

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با اشاره به سرکوب دانشجویان معترض آمریکایی به جنگ وحشیانه رژیم صهیونیستی ‏علیه مردم غزه گفت: پرده تزویر از چهره مدعیان دروغین شعار ‎آزادی بیان و ‎حقوق بشر برافتاده است.

دانشجویان از دانشگاه‌های خود می‌خواهند که عملیات نظامی رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کنند، شرکت‌های مرتبط با این رژیم را کنار بگذارند و برنامه‌های تحصیلی در خارج از کشور در دانشگاه‌های سرزمین‌های اشغالی را متوقف کنند.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت که «یهودستیزی و سخنان نفرت انگیز در دانشگاه‌های آمریکا جایی ندارد»، اما از حق اعتراض مسالمت آمیز دفاع کرد.

خبر مرتبط
آمریکا برای جرم‌انگاری انتقاد از اسرائیل پیشقدم شد

مجلس نمایندگان آمریکا طرحی برای محدود کردن انتقاد از اسرائیل تصویب کرد.

سناتور مستقل آمریکایی برنی سندرز گفته است که اعتراضات در انتقاد از سیاست و اقدامات دولت تل‌آویو در نوار غزه، یهودستیزی نیست.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.