روسیه کنترل یک روستا در اوکراین را به دست گرفت

وزارت دفاع روسیه امرو (پنج‌شنبه) اعلام کرد نیروهای مسلح روسیه کنترل کامل روستای «بردیچی» در منطقه دونتسک واقع در شرق را به دست گرفتند.

نیروهای مسلح روسیه در حالی کنترل کامل روستای بردیچی در دونتسک را به دست گرفته‌اند که پیشتر ژنرال «الکساندر سیرسکی» فرمانده کل ارتش اوکراین اعلام کرد، نیروهای اوکراینی از روستاهای «بردیچی» و «سمیونوفکا» به شمال غربی «آودیوکا» و از «نوومیخایلوفکا» به جنوب غربی دونتسک عقب‌نشینی کرده‌اند.

براساس بیانیه وزارت دفاع روسیه، گروه مرکزی نیروهای روسیه ۱۰ ضد حمله را دفع کرد و کی‌یف تا ۳۸۰ سرباز را از دست داد. گروه غرب از نیروهای روسیه هم ۵ ضد حمله را دفع کرد و کی‌یف بیش از ۱۵۰ سرباز خود را از دست داد. براساس این بیانیه، کی‌یف ۲۷۰ سرباز را در نتیجه درگیری با گروه‌های جنوبی نیروهای روسیه از دست داده است.

خبر مرتبط
فشار آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا به امارات بخاطر تجارت با روسیه

بنابر اعلام رویترز از منابع آگاه، آمریکا، انگلیس و اتحادیه اروپا به امارات فشار می‌آورند تا مانع از دور زدن تحریم‌های وضع شده علیه روسیه توسط شرکت‌ها شود.

طبق این بیانیه، نیروهای مسلح اوکراین در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه عملیات گروه‌های جنوبی، مرکزی و شرقی نیروهای مسلح روسیه ۷۵۰ تلفات نظامی در دونتسک متحمل شدند. گروه مرکزی نیروهای مسلح روسیه طی روز گذشته ۱۰ ضد حمله را در چندین شهرک دونتسک دفع کرده است.

پس از تصرف پایگاه مستحکم اوکراینی‌ها در آودیوکا در ماه فوریه، یگان‌های روسی دستاوردهای ثابتی در میدان نبرد داشته‌اند. سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه به‌تازگی گفت آنها اکنون کاملا کنترل وضعیت میدان نبرد را در دست دارند و به طور پیوسته نیروهای اوکراینی را عقب می‌رانند. به گفته مسکو، نیروهای کی‌یف تنها در هفته گذشته بیش از ۸۰۰۰ سرباز خود را از دست داده‌اند.

در روزهای اخیر، نیروهای روسی شهر «بوگدانوفکا» واقع در نزدیکی شهر استراتژیک «چاسوف یار» در شمال دونتسک را هم تحت کنترل خود درآوردند. چاسوف یار در زمینی مرتفع قرار دارد و گرفتن آن به واحدهای روسی نقطه برتری قدرتمندی برای حمله به دیگر شهرهای کلیدی تحت کنترل اوکراینی‌ها می‌دهد.

ژنرال ارشد اوکراینی روز یکشنبه اعتراف کرد که نیروهای روسی در امتداد «کل خط مقدم» که بیش از ۱۰۰۰ کیلومتر را در بر می‌گیرد، حمله می‌کنند. او روز جمعه هم به حامیان غربی کشورش گفت نیروهای کی‌یف با «وضعیت عملیاتی و استراتژیک دشواری روبرو هستند که تمایل به بدتر شدن دارد.»

سیرسکی در آن بیانیه خود به وضعیت نووباخموتیوکا، روستای دیگری در نزدیکی بردیچی که وزارت دفاع روسیه یکشنبه اعلام کرد نیروهایش آن را تصرف کرده‌اند، اشاره‌ای نداشت.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.