ابراز نگرانی آلمان درباره خشونت‌های شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها

کریستین واگنر، معاون سخنگوی وزارت خارجه آلمان دوشنبه در کنفرانسی خبری در برلین گفت: ما خشونت‌های اخیرا را با نگرانی زیادی دنبال می‌کنیم. این نگرانی درباره خشونت شهرک‌نشینان صهیونیست نیز وجود دارد.

الجزیره گزارش داد، وی افزود: اسرائیل به عنوان اشغالگر کرانه باختری وظیفه دارد که امنیت آنجا را در چارچوب قانون اعمال کند.

گاردین هفته جاری در گزارشی از افزایش شدید خشونت سازماندهی شده شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری خبر داد و نوشت: یهودیان این منطقه پس از مرگ یک نوجوان اسرائیلی حملات مرگبار بی‌وقفه‌ای را علیه فلسطینیان آغاز کرده‌اند.

اتحادیه اروپا جمعه اعلام کرد که چهار فرد و دو نهاد صهیونیست را به دلیل اعمال خشونت علیه فلسطینیان کرانه باختری تحریم کرد.

همچنین پایگاه خبری «آکسیوس» شنبه شب به نقل از سه مقام آمریکایی که نام آنها را فاش نکرد، اعلام کرد که واشنگتن به زودی گردان «نتزا یهودا» وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری تحریم می‌کند.

اسرائیل کرانه باختری را در جنگ ۱۹۶۷ به تصرف خود درآورد و از آن زمان تاکنون این منطقه تحت اشغال نظامی بوده و شهرک‌های صهیونیست‌نشین به طور مداوم گسترش یافته است. فلسطینی‌ها کرانه باختری را به همراه قدس شرقی و غزه جزئی از کشور مستقل خود می‌دانند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.