فرستاده سازمان ملل به لیبی استعفا کرد

در پی رکود سیاسی و مخالفت طرف‌های لیبیایی با تمامی تلاش‌ها به منظور توافق برای برگزاری انتخابات که به مرحله کنونی پایان دهد، عبدالله باتیلی، فرستاده سازمان ملل به لیبی استعفای خود را به آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد تقدیم کرد.

باتیلی پیش از استعفا گزارشی را به شورای امنیت سازمان ملل ارائه داد که در آن از تمامی طرف‌های سیاسی در لیبی انتقاد کرد.

خبر مرتبط
تظاهرات گسترده هزاران گرجی علیه یک لایحه جنجالی

هزاران نفر از معترضان گرجستانی روز سه‌شنبه در تفلیس علیه لایحه جنجالی «شفافیت نفوذ خارجی» تظاهرات کردند که این اعتراضات به درگیری با پلیس منجر شد.

باتیلی عنوان داشت: لیبیایی‌ها در اقصی نقاط این کشور اعلام کردند که صبرشان تمام شده و آنها خواهان از بین رفتن رکود کنونی هستند تا کشورشان از آشوب و شکست نجات پیدا کند.

وی گفت در مقابل تماس‌های فشرده‌ای که با طرف‌های ذی‌ربط در لیبی برقرار کرد با بی‌توجهی آنها نسبت به منافع مردم لیبی مواجه شد.

باتیلی خاطرنشان کرد پیش شرط‌هایی که رهبران لیبیایی مطرح می‌کردند با نیت علنی آنها مبنی بر حل درگیری تعارض داشت. آنها تا به الان حسن نیتشان را نشان نداده‌اند.

باتیلی بر لزوم پایبندی و هماهنگی میان طرف‌های تاثیرگذار منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور تحقق صلح و ثبات در لیبی تاکید کرد و به حتمی بودن این امر برای حل بحران این کشور اشاره کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.