بازار خودرو جنگی شد/ نبرد این محصول برای رکوردزنی

به گزارش اقتصادنیوز، آن طور که رصد قیمت بازاری خودرو نشان می دهد دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک در پایان هفته اول پاییز ۱۴۰۲ با قیمت حدود ۸۱۰ میلیون تومان در دسترس متقاضیان بود. 

اما روند قیمتی این خودرو نشان می دهد در پایان هفته آخر اسفند سال گذشته متقاضیان برای در اختیار گرفتن دنا با موتور توربو شارژ و گیربکس اتوماتیک باید پیش ار رفتن به بازار حساب خود را حوالی ۹۶۰ میلیون تومان شارژ می کردند. به عبارت دیگر قیمت این محصول ایران خودرو طی ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۲ حول و حوش ۱۵۰ میلیون تومان رشد را تجربه کرد.

قیمت دنا با گیربکس اتوماتیک و موتور توربو شارژ در بازه زمانی هفته آخر آذر تا پایان هفته دوم بهمن 1402 رشدی حول و حوش 160 میلیون تومانی حکایت می کند. این رشد قیمت در بازه حدود 40 روزه به زبان درصد از رشد نزدیک به 20 درصدی حکایت می کند. 

قیمت تارا با گیربکس اتوماتیک در هفته اول پاییز پارسال حدود 760 میلیون تومان بود. این محصول ایران خودرو در هفته پایانی اسفند سال گذشته تا حوالی 945 میلیون تومان بالا آمد. 

بنابراین شاهد هستیم قیمت تارا با گیربکس اتوماتیک در بازه حدود 6 ماهه نزدیک به 185 میلیون تومان افزایش یافت. این میزان افزایش قیمت به زبان درصد از رشد بیش از 24 درصدی قیمت تارا با گیربکس اتوماتیک (تارا V2) در بازار حکایت می کند.

مشروح این گزارش را در اقتصادنیوز با تیتر «جنگ در بالانشینان بازار خودرو/ قیمت این ۲ خودرو حسابی سروصدا کرد» بخوانید.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.