نویدکیا: نتیجه عادلانه‌ای برای  استقلال و مس رفسنجان بود

محرم نویدکیا پس از تساوی ۲ - ۲ تیم فوتبال مس رفسنجان مقابل استقلال در هفته بیست‌ودوم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: بازی فوق‌العاده جذابی بود. در نیمه اول، استقلال بهتر از ما بازی کرد و موقعیت‌های بهتری مخصوصاً روی ضربات به سمت چارچوب داشت. باید بگویم در این نیمه استقلال باکیفیت‌تر بازی کرد. در نیمه دوم، اما با اعتمادبه‌نفس بیشتری بازی کردیم و موقعیت‌های خوبی به دست آوردیم. از آن بازی‌هایی بود که دوست دارم، اینکه موقعیت زیاد باشد و تیم‌ها در لاک دفاعی نباشند و تماشاگران لذت ببرند. بازی عادلانه بود و هر دو تیم می‌توانستند برنده باشند.

وی افزود: بحث‌هایی درباره استقلال می‌شد که تیمی دفاعی است و ... ولی امروز واقعاً تیمی هجومی نشان داد و بازی فوق‌العاده بود و امیدوارم تماشاگران لذت برده باشند. چیزی دیگری نمی‌توانم بگویم و فکر کنم همه از بازی لذت بردند.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان درباره اینکه از اظهاراتش در نشست خبری قبل از بازی اینطور برداشت شد که کنایه‌‌هایی به استقلال زده و اصطلاحاً تیکه انداخته است، گفت: من اصلاً اهل تیکه انداختن و زدن حرف لفافه نیستم. نکونام دوست خوب من است. شاید دیدگاه فوتبالی‌مان متفاوت باشد، ولی حرف‌های من نظرات شخصی درباره فوتبال و جایی که کار می‌کنم، بود. در سپاهان این سبک را بازی می‌کردم و در مس نیز همان را اجرا می‌کنم. یکی از همکاران شما سؤال پرسید که فکر نمی‌کنید این سبک به درد فوتبال نمی‌خورد که پاسخ دادم اگر دنبالم نیامدند خانه می‌نشینم. در مورد کسی صحبت نکردم و دیدگاه خودم را گفتم. تکرار می‌کنم تیمی که صدرنشین است نمی‌تواند فقط دفاعی بازی کرده باشد. این صحبت‌ها برای کسانی است که بحث‌های رقابتی بین چهار تیم بالای جدول را می‌بینند و می‌خواهند برداشت علیه تیم دیگری کنند.

نویدکیا در پاسخ به این پرسش که مس با هدایت او دو بار مقابل استقلال موفق نشان داده و رمز این موفقیت چه چیزی بوده است، تأکید کرد: ما یک مساوی گرفتیم و شاید برنده می‌شدیم که احتمالاً بهتر صحبت می‌کردم. نمی‌توان گفت چه رمزی داشتیم و همان بازی که قبلاً داشتیم امروز تکرار کردیم. من دوست دارم تیمم جسور و از انتهای زمین بازی کند. این را که دنبال صفر - صفر باشد، دوست ندارم، حتی به قیمت اینکه بازی را از دست بدهم. وقتی هوادار به استادیوم می‌آید، دوست دارم از دیدن بازی لذت ببرد، از جایش بلند شود و موقعیت‌های تیمش یا حریف را ببیند. امروز واقعاً کیف کردم چون هواداران استقلال با تمام وجودشان از تیم خود حمایت کردند. به آنها تبریک می‌گویم که سرسختانه به تیم‌شان انرژی و روحیه می‌دهند.

وی راجع به هدف‌گذاری مس در پایان فصل خاطر نشان کرد: ما باید کمی واقع‌بینانه درباره مس صحبت کنیم. من نمی‌توانم چون چهار نتیجه نسبتاً خوب گرفته‌ام اینجا بنشینم و سخنرانی خیلی بزرگی انجام دهم. باید واقع‌بینانه صحبت کنم. تیمم کیفیت خوبی دارد، ولی باید قبول کرد نیم‌فصل اول خوبی را نداشته است. اوایل کار که اضافه شدم حس کردم مسئولان و هوادارانی که دیدم انتظار داشتند تیم را در لیگ نگه دارم و انتظار دیگری نداشتند، اما چون می‌دانستم مس کیفیت خوبی دارد، فکر می‌کنم می‌توانیم رقابت داشته باشیم. باید منطقی کار کنیم تا حداقل در نیمه بالای جدول باشیم. در جام حذفی نیز اتفاقات تأثیرگذار است و باید ببینیم چه اتفاقی می‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان در واکنش به این موضوع که رفتارهای حامد لک و اشتباهاتش متناقض با تیم او بوده است و باعث شد که هواداران استقلال علیه او شعار سر بدهند، اظهار داشت: سعی می‌کنم منطقی جواب بدهم و نمی‌خواهم احساسی درباره بازیکنم حرف بزنم. شاید لک در ظاهر آدم تندی باشد، ولی بچه خوش‌قلبی است. تا وقتی به اینجا نیامده بودم فکر نمی‌کردم یک انسان می‌تواند اینقدر خوش‌قلب باشد. یکی دو نفر از هواداران استقلال من را صدا کردند و گفتند ظاهراً لک چیزی گفته است که من عذرخواهی کردم. با لک صحبت کردم و گفت من با هواداران استقلال نبودم و با فرد دیگری بگو مگو کردم، اما اگر حرفی به هواداران زده باشد، من عذرخواهی می‌کنم.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.