جدیدترین قول ایران و امارات

«رضا عامری» سفیر جمهوری اسلامی ایران در امارات عربی متحده با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران دیدار و گفت‌گو کرد.

در این دیدار برنامه‌ توسعه مناسبات ۲ کشور همسایه و راه‌های حل برخی موانع موجود مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

در ابتدای این ملاقات، سفیر ایران ضمن ارائه گزارشی از کشور محل ماموریت خود و روند رو به رشد روابط میان تهران و ابوظبی، از جمله افزایش حجم مبادلات تجاری میان ۲ کشور در سال گذشته، پیشنهاداتی را برای تقویت بیش از پیش روابط ایران و امارات ارائه کرد.

خبر مرتبط
شیب تند کاهش قیمت ریال عمان/ سقوط لیر ترکیه و درهم امارات

دومین روز کاری سال ۱۴۰۳ در حالی برای بازار ارز تهران سپری شد که طعم صعودی آغاز سال جدید چندان به مذاق لیر ترکیه خوش نیامد تا قیمت آن نسبت به روز یکشنبه افت ۲۰ تومانی را تجربه کرده و به ۱۹۲۵ تومان برسد.

امیرعبداللهیان نیز در این دیدار با اشاره به سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در تحکیم روابط با همسایگان، بر عزم جدی تهران جهت هموار ساختن مسیر توسعه روابط با امارات تاکید کرد و با اشاره به اهمیت تبادل هیأت‌های عالی‌رتبه میان ۲ کشور، آمادگی ایران را برای تقویت همکاری‌های سیاسی و اقتصادی با امارات در چارچوب منافع و مصالح ۲ کشور اعلام کرد.

خبر مرتبط
صعود قیمت لیر ترکیه و دینار عراق در بازار/ درهم امارات چند شد؟

قیمت لیر که سال پیش را با ثبات قیمت به پایان رسانده و ۱۸۸۵ تومان قیمت خورده بود؛ عصر امروز ۱۹۴۵ تومان خرید و فروش شد تا ۶۰ تومان گران شده باشد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.