حمله گردان‌های قدس و قسام به پیاده نظام اسرائیل /چند نفر به هلاکت رسیدند؟

 

به گزارش خبرگزاری شهاب، «گردان‌های القسام» در این باره اعلام کرد، رزمندگان این گروه مقاومت فلسطین طی ۲ کمین در شهر «‌حمد» خان یونس با ۲ تیم پیاده نظام ارتش رژیم صهیونیستی درگیر شدند و شماری از آنها را کشته و زخمی کردند.

گردان‌های القسام همچنین اعلام کرد که در پی این درگیری، بالگردهای ارتش رژیم صهیونیستی در منطقه فرود آمدند و کشته‌ها و زخمی‌های دشمن را از منطقه خارج کردند.

شاخه نظامی جنبش حماس همچنین از انهدام یک تانک «‌مرکاوا» رژیم صهیونیستی در شهر حمد خبر داد.

«سرایا القدس» نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد: «رزمندگان ما پس از بازگشت از خطوط نبرد در شهر حمد در شمال غربی خان یونس چند عملیات را انجام دادند.

طبق این بیانیه، رزمندگان سرایا القدس ابتدا با منفجر کردن یک دستگاه انفجاری قوی، تیم نظامی ۶ نفره ارتش رژیم اشغالگر را در داخل یک آپارتمان مسکونی هدف قرار دادند.

در این عملیات همچنین یک خودروی نظامی و یک دستگاه بولدوزر D۹ با گلوله های RBG هدف قرار گرفتند و منهدم شدند.

رزمندگان مقاومت همچنین محل استقرار نظامیان دشمن را در مرکز شهرک حمد هدف حملات خمپاره‌ای قرار دادند.

در همین راستا، گردان «شهدای الاقصی» (شاخه نظامی جنبش فتح) نیز اعلام کرد که چند محله استقرار نظامیان رژیم صهیونیستی و خودروهای زرهی آنها را در شهر حمد با راکت و خمپاره‌های سنگین هدف قرار داده است.

گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، در پاسخ به چند دهه جنایت رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان، عملیات غافلگیرکننده‌ای با نام «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع این رژیم اشغالگر آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ برابر با ۲۴ نوامبر ۲۰۲۳، میان اسرائیل و حماس آتش‌بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و رژیم اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، ۷ روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر برابر با اول دسامبر ۲۰۲۳، آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت. این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است. در مقابل نیز، رزمندگان مقاومت فلسطین تلفات و خسارت‌های زیادی به نظامیان صهیونیست در نبرد زمینی وارد کرده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.