اعتراف سنگین رسانه‌های عبری درباره شرایط سخت ارتش اسرائیل در خان‌یونس

رسانه‌های عبری زبان فاش کرده‌اند که نبرد سخت خان‌یونس، تیپ‌های ارتش رژیم صهیونیستی را بدون دستیابی به هیچ پیشرفتی خسته کرده است و به همین دلیل خواستار پایان نبرد در این شهر شدند تا نظامیان خسته رژیم اشغالگر به خانه‌هایشان بازگردند.

خبر مرتبط
اعتراف سنگین وزیر جنگ اسرائیل درباره آزادسازی اسرای صهیونیستی

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: بازگرداندن اسیران اسرائیلی از نوار غزه با دشواری‌هایی روبرو است.

«آلون بن دیوید» تحلیلگر امور نظامی شبکه ۱۳ رژیم صهیونیستی، در این باره گفت: تیپ‌های «گفعاتی»، «کماندو» و «هفتم» ارتش از نبردهای سخت در خان‌یونس خسته شده‌اند، به‌طوری‌که در یک جنگ بسیار سخت در حال نبرد هستند و به هیچ نتیجه‌ای نیز دست نمی‌یابند.

بن دیوید تأیید کرد که سربازان این سه تیپ بسیار خسته هستند و مدت زیادی است که خانه‌های خود را ندیده‌اند و باید آنها را احیا کرد.

خبر مرتبط
ارتش اسرائیل اعتراف کرد: حداقل ۱۰ اسیر اسرائیلی در نوار غزه بر اثر بمباران کشته شده‌اند

رسانه‌های عبری زبان از کشته شدن دست‌کم ۱۰ اسیر اسرائیلی در بمباران‌های نوار غزه خبر دادند.

وی افزود: در ابتدای ماه ششم جنگ، به نظر می‌رسد که اسرائیل گیر افتاده است و هم در جنوب و هم در شمال در باتلاق فرورفته است و «یوآو گالانت» وزیر جنگ موفق به بیرون‌کشیدن ارتش از غرق‌شدن در شن‌های خان‌یونس نشد.

بن دیوید گفت: اکنون زمان اتمام نبرد در خان‌یونس است. ما در آنجا نیروها را خسته کردیم و به‌اندازه کافی تلاش کردیم. یحیی السنوار منتظر خواهد ماند و جایی نخواهد رفت.

«میراو لاپیدوت» سخنگوی سابق پلیس رژیم صهیونیستی نیز در این باره گفت: حضور مکرر مقامات اسرائیلی در کنفرانس‌های مطبوعاتی، صحبت از جنبش حماس و بازدارندگی آن و تهدیدهای بیشتر، گواه این است که آنها از هفتم اکتبر درس نگرفته‌اند.

ارتش رژیم صهیونیستی از زمان حمله زمینی به خان‌یونس در جنوب نوار غزه تاکنون ضربات سنگینی را از رزمندگان مقاومت در این شهر دریافت کرده است.

هلاکت ۲۴ افسر و سرباز از نیروهای ذخیره در اردوگاه «المغازی» در خان‌یونس در عملیات ترکیبی نیروهای مقاومت فلسطین که اوایل بهمن انجام شد، یکی از سخت‌ترین ضرباتی بود که ارتش رژیم اشغالگر در خان‌یونس دریافت کرد.

تلفات صهیونیست‌ها در خان‌یونس به حدی بوده است که منجر به حاکم شدن نوعی وضعیت سردرگمی و سرخوردگی بر تصمیم‌گیرندگان این رژیم و افشای دروغ‌پردازی‌های آنها درباره تأثیر حملات به غزه بر توانایی مقاومت شده است.

مقاومت فلسطین به رهبری حماس در سپیده‌دم هفتم اکتبر عملیات منحصربه‌فردی را با حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین منطقه «غلاف غزه» آغاز کرد و ده‌ها صهیونیست را به اسارت گرفت. کارشناسان این عملیات را یک شکست راهبردی برای رژیم صهیونیستی و ارتش «افسانه‌ای» ادعایی آن ارزیابی می‌کنند.

طی این مدت و به‌رغم تمامی حملات وحشیانه و غیرانسانی علیه غیرنظامیان و به‌ویژه زنان و کودکان در نوار غزه، اما ارتش به‌اصطلاح افسانه‌ای رژیم صهیونیستی متحمل خسارات و ضربات بی‌سابقه‌ای شده است، تا جایی که خود صهیونیست‌ها ناگزیر به اعتراف به شکست در مقابل مقاومت فلسطین شده‌اند.

به‌رغم سانسور شدید نظامی، رسانه‌های عبری هر از چند گاهی گزارش‌هایی درباره میزان تلفات ارتش رژیم صهیونیستی منتشر می‌کنند که با آمار و ارقام رسمی مغایرت دارد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.