بورل: هر ساعت ۲ مادر در باریکه غزه کشته می‌شوند

جوسپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با انتشار پیامی به مناسبت روز جهانی زن، درباره آمار بالای تلفات زنان و کودکان غیرنظامی در جنگ غزه هشدار داد و گفت که هر ساعت ۲ مادر در این باریکه کشته می‌شوند.

بورل جمعه شب با انتشار پیامی در شبکه اجتماعی ایکس (توئیتر سابق)، نوشت: در روز جهانی زن، به زنانی ادای احترام می‌کنم که بیشترین هزینه را برای جنگ غزه می‌پردازند.

وی افزود: ۷۰ درصد تلفات را زنان یا کودکان تشکیل می‌دهند و هر ساعت ۲ مادر کشته می‌شوند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا آمار بالای تلفات را یک فاجعه توصیف کرد و خواستار توقف فوری درگیری‌ها شد.

خبر مرتبط
اخراج رژیم صهیونیستی از کمیسیون مقام زن یک مطالبه جهانی است

سخنگوی وزارت امور خارجه در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: ۸ مارس و روز جهانی زن نباید به فرصتی برای اظهارات سخیف و فرومایه برخی مدعیان دروغین حمایت از حقوق زنان تبدیل شود .

شرایط انسانی نوار غزه در سایه تداوم جنگ رژیم صهیونیستی با همدستی برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس با این رژیم به شدت بحرانی است و تل آویو اجازه ورود کمک‌ها به این منطقه را نمی‌دهد.

برخی کشورهای عربی و غربی در طول ۲ هفته اخیر مقادیر اندکی کمک را از طریق هوایی برای مردم نوار غزه به ویژه در شمال این منطقه ریخته‌اند که جوابگوی نیاز گسترده مردم نیست.

این درحالی است که فلسطینی‌ها و حامیان آنها ارسال این کمک‌های هوایی را اهانت به مردم فلسطین دانسته و بر لزوم فشار بر رژیم صهیونیستی برای بازگشایی گذرگاه‌های زمینی نوار غزه تاکید می‌کنند.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز جمعه در یکصد و پنجاه و چهارمین روز از تجاوزها به این منطقه اعلام کرد که طی ۲۴ ساعت گذشته رژیم صهیونیستی ۸ مورد کشتار در نوار غزه مرتکب شد که در آن ۷۸ نفر شهید و ۱۰۴ نفر دیگر مجروح شدند.

این وزارتخانه افزود که با احتساب شهدای جدید، از هفتم اکتبر تاکنون در نتیجه تجاوزهای صهیونیستی ۳۰هزار و ۸۷۸ فلسطینی شهید و ۷۲ هزار و ۴۰۲ نفر دیگر مجروح شدند.

وزارت بهداشت فلسطین همچنین اعلام کرد که ۷۲ درصد قربانیان تجاوز به غزه، زنان و کودکان هستند. طبق اعلام این وزارتخانه، ۶۰ هزار زن باردار در این باریکه از سوء تغذیه، کم آبی و نبود مراقبت‌های مناسب پزشکی رنج می‌برند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.