متحد پوتین: تسلیم اوکراین تنها راه‌حل پایان جنگ روسیه است

الکساندر دوگین که یکی از متحدین اصلی ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه محسوب می‌شود، عنوان کرد که «بی‌مسئولیتی سیاست‌مداران غربی» باعث و بانی میزان بالای تهدیدات هسته‌ای در طرفین درحال جنگ و همسایگان‌شان است.

وی عنوان کرد که «جنگ هسته‌ای تاکنون هیچ‌گاه از این به ما نزدیک‌تر نبوده است» چراکه «ایدئولوژی حاکم در غرب - که جهانی شدن و لیبرالیسم است - هیچ دیدگاه مخالفی را نمی‌پذیرد.»

خبر مرتبط
واکنش مسکو به پیام تبریک سفارت آمریکا به زنان روس + عکس

وزارت امور خارجه روسیه در پیامی در کانال تلگرامی خود به پیام تبریک سفیر آمریکا در مسکو به زنان روس واکنش نشان داد.

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در ژوئن ۲۰۲۳ پیش از ارسال جت‌های F-۱۶ به اوکراین هشدار داده بود که ارائه جت‌هایی که توانایی حمل تسلیحات هسته‌ای داشته باشند، باعث تشدید جنگ خواهد شد.

دوگین در این رابطه توضیح داد: هشدار لاوروف به این دلیل بود که ما نمی‌دانیم آیا این جنگنده‌ها که توانایی حمل کلاهک هسته‌ای دارند حامل این سلاح‌ها هم هستند یا نه. این اقدامات ممکن است باعث شود که روسیه در برخی مسائل از راهبرد تسلیحات هسته‌ای در اوکراین یا لهستان استفاده کند.

وی تصریح کرد که هیچ راهی برای تشخیص اینکه جت‌های F-۱۶ درحال حمل کلاهک‌های هسته‌ای هستند یا نه وجود ندارد و این مسکو را برای استفاده سریع‌تر از «دکمه قرمز» تحت فشار قرار می‌دهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.