مشاور رهبر انقلاب: باید در دریای سرخ و مدیترانه حضور داشته باشیم

سرلشکر یحیی رحیم‌ صفوی روز چهارشنبه در همایش روایت پیشرفت ۴۰ سالگی دانشگاه جامع امام حسین(ع) گفت: ما با عقلانیت و علم جنگ را پیش بردیم از شورای عالی سپاه که ۱۲ نفر بودند ۹ نفر آنها روحانی بودند و ما بقی نیز از دانشگاهیان بودند، اکثر فرماندهان جنگ یا دانشجو و یا فارغ التحصیل دانشگاه بودند.

وی افزود: تفاوت ما با دشمنان این بود که از نظر تفکر و علم و عقلانیت و معونیت بر دشمن غلبه داشتیم. البته عامل دیگری هم وجود داشت که آن روحیه جهادی و شجاعت مثال زدنی بود.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا بیان کرد: مردمی بودن سپاه نیز یکی دیگر از عوامل پیشرفت سپاه بود سپاه منشأ و ریشه خود را مردم می‌داند، خیلی از قدیمی‌های سپاه با مردم نشست و برخواست می‌کنند و هیچ اعتنایی به درجه‌های نظامی نمی کنند.

خبر مرتبط
هشدار قاطع فرمانده کل ارتش به آمریکا و اسرائیل/ در دفاع از آب و خاک ایران سرسوزنی کوتاه نخواهیم آمد

فرمانده کل ارتش گفت: دشمنان ایران بدانند نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران با آگاهی کامل از خباثت ذاتی آنها و با اشراف کامل اطلاعاتی آمادگی دارند در هر سطحی که لازم باشد از منافع ملی کشور دفاع کنند و در این راه از یک وجب از این آب و خاک و آرمان های کشور سر سوزنی کوتاه نخواهند آمد.

سرلشکر رحیم‌صفوی عنوان کرد: خدا می‌داند بعد شکست حصر آبادان من همه فرماندهان را در هتل آبادان جمع کردم و گفتم ما باید دانشگاه داشته باشیم و دافوس داشته باشیم زیرا این جنگ به طول می انجامد ما هم فکر می‌کردیم و اقدام می کردیم و هم آینده را می‌دیدیم.

**نقطه راهبردی که باید در آن حضور داشته باشیم دریای سرخ و دریای مدیترانه است

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه داد: این دانشگاه سه ماموریت اصلی دارد اولین ماموریت مربوط به درون سپاه است و آن تربیت کادر مومن و متخصص است به خصوص اساتید زیرا دانشگاه با استاد شناخته می شود.

سرلشکر رحیم‌صفوی تصریح کرد: موضوع دوم این است که دانشگاه امام حسین باید مشکلات کشور را مرتفع کند و در پروژه های قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء که کارهای بزرگی انجام می دهد مشارکت کند.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در طول دوره زعامت خود جبهه مقاومت را تقویت کرد و در این زمینه شهید حاج قاسم سلیمانی خوش درخشید، امروز شاهدیم که یمنی ها آمریکا و انگلیس را به خواری و ذلتی کشانده اند. که سومین وظیفه دانشگاه امام حسین در این حوزه تعریف می شود.

مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا خاطرنشان کرد: نقطه استراتژیک دریای سرخ و دریای مدیترانه است و نیروهای دریایی و هوافضای سپاه باید بر این نقاط متمرکز شوند چراکه جنگ‌های آتی دریاپایه و هواپایه است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.