بایدن برنامه‌ای برای دیدار با گانتس ندارد

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی کاخ سفید روز سه شنبه به وقت محلی در نشستی با خبرنگاران افزود: گانتس درخواست کرد به واشنگتن بیاید و خواستار یک سری جلسات با مقامات دولتی شد که این درخواست او انجام شد.

به گفته این مقام کاخ سفید، بنی گانتس روز گذشته با کامالا هریس و جیک سالیوان به ترتیب معاون رئیس جمهور آمریکا و مشاور امنیت ملی کاخ سفید دیدار و گفتگو کرد.

خبر مرتبط
نتانیاهو در آمریکا سنگ روی یخ شد/ شورش واشنگتن علیه بی بی

روابط بنیامین نتانیاهو با جو بایدن، مدتی است که به دلیل حملات نظامی تل آویو در غزه شکرآب شده است و به مانند گذشته نیست، موضوعی که ناشی از تصمیمات اخیر نتانیاهو در تقابل با حماس است.

کربی تصریح کرد: بنی گانتس روز سه شنبه نیز با لوید آستین وزیر دفاع و آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا دیدار و گفتگو کرده است.

هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا تصریح کرد: همه این گفتگوها سازنده بوده است و ما امیدواریم که گانتس با اطلاع از مذاکراتی که صورت گرفت و نگرانی هایی که بیان کردیم به اسرائیل باز گردد.

به گزارش ایرنا، گانتس عضو کابینه جنگ رژیم اسرائیل اعلام کرده بود که در سفر به آمریکا با مقام‌های این کشور درباره تحولات جنگ غزه دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

گانتس در بیانیه‌ای اعلام کرد که در سفر روز دوشنبه به آمریکا با کامالا هریس معاون رئیس جمهور آمریکا و جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید و شماری از نمایندگان از دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه در کنگره دیدار خواهد کرد.

همچنین رسانه‌های اسرائیلی اعلام کردند که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم اسرائیل به سفارت این رژیم در واشنگتن دستور داده است تا هیچ‌گونه همکاری برای تسهیل سفر این عضو شورای جنگ به آمریکا انجام ندهد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.