هشدار به مسافران/ محورهای ۲۱ استان برفی است

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور از بارش برف و باران در محورهای ۲۱ استان خبر داد. سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور در خصوص وضعیت جاده‌ها پس از بارندگی‌های اخیر اظهار کرد: بارندگی‌هایی که از روز گذشته شروع شده است امروز نیز در برخی از جاده‌های استان‌های کردستان، لرستان، همدان، قزوین، البرز، تهران و زنجان همچنین مازندران، قم، فارس و اصفهان، اردبیل خراسان شمالی و خراسان جنوبی و کرمان، یزد، گلستان، گیلان، سیستان و بلوچستان، کهکیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و خوزستان همچنان این بارش‌ها ادامه دارد.

خبر مرتبط
برف در این استان به ۲۰ سانتیمتر رسید

روح الله زاهدی اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته بارش برف بیشتر نقاط استان به خصوص مناطق شرقی، مرکزی و دامنه ارتفاعات را فرا گرفت و بیشترین میزان بارش از ایستگاه بارانسجی سعیدیه همدان با ۱۴ میلیمتر گزارش شده است.

وی افزود: این بارش‌ها باعث شده در برخی از جاده‌ها به علت کولاک و بارش شدید و پایین آمدن ایمنی در تردد مسدودی موقت ایجاد شود.

شیرانی ادامه داد: اهم محورهای اصلی که در حال حاضر مسدود هستند شامل محور بیرجند درمیان، توسکستان ـ شاهرود، محور شهداد به نهبندان، محور بوئین زهرا و ساوه، محور شهمیرزاد ـ کیاسر و جاده کرج ـ چالوس در مسیر شمال به جنوب موقتاً مسدود است و جاده هراز در مسیر جنوب به شمال به لحاظ پایین آمدن ایمنی و احتمال وقوع بهمن موقتاً مسدود است.

خبر مرتبط
بارش برف در این مناطق تهران ادامه دارد

علیرضا جعفری روز دوشنبه در خصوص آخرین وضعیت خدمت رسانی به مناطق شمالی پایتخت گفت: در دومین روز متوالی و بدنبال بارش برف، نیروهای خدمات شهری شبانه روزی مشغول کار هستند و اجازه ندادند هیچ مسیری مسدود شود.

رئیس مرکز کنترل ترافیک پلیس راهور گفت: نکته مهمی که مسافران در جاده‌ها و آنهایی که قصد سفر دارند باید بدانند، شرایط جاده‌ها زمستانی است حتماً تجهیزات زمستانی را همراه داشته باشند، چرا که در گذشته تصادفات زنجیره‌ای ناشی از عدم رعایت فاصله طولی خودروها با یکدیگر افزایش پیدا کرد، نیاز است با لغزنده شدن جاده‌ها فاصله طولی بیشتری با خودروی جلوی خود رعایت شود و با سرعت مطمئنه تردد کنند.

 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.