اعمال سنگین‌ترین بسته تحریمی علیه روسیه از سوی آمریکا

معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد که ایالات متحده همزمان با دومین سالگرد تهاجم روسیه به اوکراین، بیش از ۵۰۰ شخص و نهاد را هدف تحریم قرار خواهد داد.

آدیمو اظهار داشت که این اقدام با مشارکت سایر کشورها انجام می‌شود و براساس آن، مجتمع صنایع نظامی مسکو و شرکت‌هایی مرتبط در کشورهای ثالث را هدف قرار خواهد داد.

به ادعای معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، واشنگتن به دنبال پاسخگو کردن روسیه در جنگ اوکراین و مرگ رهبر مخالفان، الکسی ناوالنی است.

این مقام وزارت خزانه‌داری آمریکا در عین حال گفته است که این بسته تحریمی، جدیدترین و سنگین‌ترین سری از تحریم‌هایی است که آمریکا و متحدانش از زمان آغاز جنگ اوکراین علیه مسکو اعمال خواهند کرد.

دو روز پیش نیز، نیروهای ارتش روسیه شهرک «پابدا» در محور دونتسک را آزاد کردند و وضعیت پیشروی خود را در خط مقدم این جبهه بهبود بخشیدند.

سخنگوی وزارت دفاع روسیه ضمن اعلام این خبر افزود که اوکراین ۴۱۰ نیروی نظامی و یک تانک خود را در این محور از دست داد.

ایگور کوناشنکوف همچنین گفت که طی ۲۴ ساعت گذشته در محور آودیوکا که تازه آزاد شده است، ۹ ضد حمله گروه‌های اوکراینی دفع شد و کی یف ۱۴۵ نظامی خود را از دست داد.

این مقام روس تصریح کرد که همچنین در محور جنوبی دونتسک تلفات نیروهای مسلح اوکراین بالغ بر ۱۵۵ نیروی نظامی، یک تانک و دو خودروی زرهی بوده است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.