زیردریایی هسته‌ای آمریکا وارد کره‌جنوبی شد

یونهاپ گزارش داد، بنا بر اعلام نیروی دریایی کره جنوبی، پس از آنکه کره جنوبی و ایالات متحده روز جمعه دومین نشست گروه مشورتی هسته‌ای خود را در واشنگتن برگزار کردند، ناو یواس‌اس میسوری که به نام SSN-۷۸۰ نیز شناخته می‌شود روز یک‌شنبه وارد بندر بوسان شد.

 آمریکا و کره جنوبی پس از برگزاری این نشست در بیانیه‌ای مشترک تاکید کردند: هرگونه حمله اتمی از سوی کره شمالی علیه ایالات متحده یا متحدانش غیر قابل قبول است و منجر به نابودی نظام کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) خواهد شد.

پیش از این، اعزام زیردریایی‌های هسته‌ای ایالات متحده اتفاقی نادر بود، اما بر اساس توافق‌های بین سئول و واشنگتن که ورود تجهیزات نظامی ایالات متحده را برای کمک به بازدارندگی کره شمالی افزایش داد، شدت یافته است.کره شمالی، آمریکا و کره جنوبی را تهدید نظامی کرد

یکی دیگر از زیردریایی‌های هسته‌ای ایالات متحده به نام یواس‌اس سانتا فه (USS Santa Fe) در ماه نوامبر به بندری در جزیره ججو کره جنوبی رفت.

ناو هواپیمابر یواس‌اس کارل وینسون (USS Carl Vinson) نیز ماه گذشته در تلاش برای آنچه افزایش بازدارندگی در برابر برنامه‌های هسته‌ای و موشکی کره شمالی عنوان شده، وارد بندر بوسان شد.

به دنبال نشست روز جمعه، وزارت دفاع کره‌شمالی با استناد به نشست گروه مشورتی هسته‌ای آمریکا و کره‌جنوبی در روز جمعه در واشنگتن، بیانیه‌ای منتشر کرد که در آن «اوباش نظامی آمریکا و کره‌جنوبی» را به تشدید تحرکات برای «جنگ هسته‌ای» متهم کرد و هشدار داد که هرگونه استفاده از زور علیه پیونگ‌یانگ «با پاسخی پیشگیرانه و ویرانگر» مواجه خواهد شد. این بیانیه اندکی پس از شلیک‌ موشک‌های بالستیک کره‌شمالی منتشر شد. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.