تهدید وزیر دفاع کره جنوبی علیه پیونگ یانگ / از بین صلح و تخریب یک گزینه را انتخاب کن

وزارت دفاع کره جنوبی روز چهارشنبه کره شمالی را به انتقام گیری تهدید کرد.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، «شین وون سیک» وزیر دفاع کره جنوبی گفت: «کره شمالی تنها دو انتخاب دارد، صلح یا تخریب شدن. اگر کره شمالی اقدامات بی پروایی انجام دهد که به صلح آسیب بزند، فقط جهنم ویرانی در انتظار آنهاست.»

تشدید لفاظی‌ها پس از آن صورت می‌گیرد که کره شمالی در ماه نوامبر اعلام کرد که دیگر به پیمان نظامی منعقد شده در سال ۲۰۱۸ که هدف آن کاهش تنش بود، پایبند نخواهد بود. این اقدام پیونگ یانگ پس از آن صورت گرفت که کره جنوبی اعلام کرد که به دنبال پرتاب یک ماهواره جاسوسی توسط کره شمالی، توافق را تا حدی به حالت تعلیق در می آورد.

اتحاد کره جنوبی و آمریکا علیه کره شمالی

روزنامه دولتی «رودونگ سینمون» روز سه شنبه در تفسیری درباره رزمایش آمریکا با استرالیا و ژاپن گفت:«تجاوز و تحرکات هژمونیک ایالات متحده برای تقویت اتحاد، علت اصلی تشدید تنش منطقه‌ای است».

وزارت دفاع کره جنوبی درخواست افزایش ۴.۵ درصدی بودجه دفاعی سال ۲۰۲۴ را با هدف زیردریایی های بیشتر، جت‌های رادارگریز «اف-۳۵» ساخت ایالات متحده و سامانه‌های دفاع موشکی کرد. کره جنوبی و ایالات متحده روز جمعه در مورد بازدارندگی اتمی کره شمالی گفت‌وگو خواهند کرد.

یک مقام نظامی کره شمالی در صحبتهایی که در خبرگزاری حکومت این کشور انعکاس یافت، گفت: «نبرد فیزیکی و جنگ در شبه جزیره کره دیگر یک احتمال نیست و تبدیل به اتفاقی که دیر یا زود خواهد افتاد شده است. اقدامات بی ملاحظه و نابخردانه سئول ممکن است منجر به یک تقابل نظامی شدید شوند.»

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.