تظاهرات حامیان غزه در دوبلین/ معترضان به اقامتگاه سفیر آمریکا رسیدند

معترضان ایرلندی حامی فلسطین که برخی از آنها روی طبل می‌کوبیدند و پرچم‌های فلسطین را تکان می‌دادند، تظاهراتی را در اطراف اقامتگاه سفیر آمریکا در شهر دوبلین برگزار کرده تا به حمایت‌های واشنگتن از رژیم صهیونیستی برای تداوم جنایات علیه مردم غزه اعتراض کنند.

خبرگزاری «پرس اسوسیشن» انگلیس گزارش داد، پلیس شهر دوبلین تعداد زیادی از نیروهای خود از جمله افسران اسب سوار این نیرو را در صحنه این تظاهرات مستقر ساخته و بعد از آنکه برخی معترضان با تحصن، خیابان منتهی به این اقامتگاه را مسدود کردند، نیروهای پلیس موانعی را با هدف جلوگیری از نزدیک شدن مردم به این اقامتگاه برپا کردند.

این معترضان ورودی‌ های میدان نزدیک به محل قرار گیری این اقامتگاه را در ساعت شلوغی مسدود و جلوی ورود خودروها را به آنجا گرفتند.

نیروهای پلیس ایرلند نیز در راستای اجرای تدابیر امنیتی جلوی دسترسی مردم به یک پارکینگ خودرو در نزدیکی این مکان را گرفتند.

چند معترض دروازه‌های اقامتگاه سفیر آمریکا که میزبان یک ضیافت شام کریسمس برای سیاستمداران ایرلندی بود را مسدود کردند و ماموران امنیتی علیه آنها متوسل به زور شدند.

در ضمن ادامه تحصن تظاهرکنندگان در خیابان نزدیک به اقامتگاه سفیر آمریکا، آنها شعار «از نهر تا بحر، فلسطین آزاد می‌شود» و «آتش بس همین حالا» را سر داده و دست داشتن جو بایدن و دولتش در نسل‌کشی علیه فلسطینی‌ها را محکوم کردند.

سه تظاهرکننده نیز با بدن‌های برهنه و چشم‌بند روی زمین زانو زدند تا تصاویر جنایتکارانه ای که ارتش رژیم صهیونیستی اخیرا از اسرای فلسطینی برهنه و با چشم‌بند منتشر کرد را محکوم کنند.

دیگر معترضان که بسیاری از آنها چفیه یا پرچم‌های فلسطین را به تن داشتند، اخراج سفیر رژیم صهیونیستی از دوبلین را درخواست کردند.

«برد اسمیت»، سیاستمدار ایرلندی گفت از جمله مهمانان دعوت شده به مراسم ضیافت اقامتگاه سفیر آمریکا بوده و این معترضان از وتوی اخیر قطعنامه آتش‌بس غزه در شورای امنیت سازمان ملل توسط آمریکا «شدیدا خشمگین» هستند.

او به خبرگزاری پرس اسوسیشن گفت: «آمریکایی‌ها، مستقیم و غیرمستقیم، مسئول جان همه کودکانی هستند که بمب‌ها روی سرشان ریخته می‌شوند، کسانی که مجروح می‌شوند، بیمارستان‌ها و مدارسی که از بین می‌روند، جان‌هایی که نابود می‌شوند، تخریب ها، تروماها و اقدامات وحشتناک و غیر قابل وصفی که اتفاق می‌افتند.»

این سیاستمدار ایرلندی بیان کرد، هدف از این اعتراضات، درخواست از سیاستمداران ایرلندی برای تحریم این مراسم در اقامتگاه سفیر آمریکا و ارسال پیامی به این سفیر مبنی بر غیر قابل قبول بودن رفتار آمریکا است.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.