درخواست پناهندگی اسرائیلی های فراری از این کشور

الجزیره در گزارشی به شرح ذیل به بررسی فرار صهیونیست‌ها از اراضی اشغالی و اقدام آنان جهت دریافت پناهندگی از کشورهای مختلف جهان پرداخت.

حمله موشکی به موضع اسرائیلی‌ها از خاک لبنان

با ورود جنگ غزه به ماه سوم، صهیونیست‌ها به دنبال دریافت پناهندگی از کشورهای مختلف به ویژه کشورهای اروپایی هستند. آن‌ها به خرید ملک در کشورهای اروپایی روی آورده‌اند. بر اساس آمارهای اعلامی از سوی اداره مهاجرت و اقامت رژیم صهیونیستی از آغاز نبرد طوفان الاقصی در هفتم اکتبر تا پایان نوامبر گذشته نزدیک به ۳۷۰ هزار صهیونیست اراضی اشغالی را ترک کرده‌اند.

 

فرار صهیونیست‌ها از جنگ

روزنامه عبری زبان تایم اسرائیل در گزارشی اذعان کرد که اگر تعداد صهیونیست‌هایی را که پس از جنگ وارد اراضی اشغالی شده‌اند از تعداد کسانی که از اراضی اشغالی خارج شده‌اند و تاکنون بازنگشته‌اند کسر کنیم روشن می‌شود که نیم میلیون صهیونیست از فلسطین اشغالی خارج شده‌اند و در واقع مهاجرت معکوس رخ داده است.

 

از عسقلان تا پرتغال

روزنامه عبری زبان مارکر در گفت‌وگو با یکی از صهیونیست‌های ۳۴ ساله به نام جولی نوشت که وی چند روز پیش به دلیل جنگ علیه غزه از عسقلان به پرتغال گریخته و دیگر قصد بازگشت به اراضی اشغالی را ندارد.

جولی گفت: سال ۱۹۹۵ به همراه پدرم از فرانسه به عسقلان مهاجرت کردیم؛ منطقه‌ای که همچنان در تیررس موشک‌های غزه است. من بارها از عسقلان گریخته‌ام و به آن بازگشته‌ام.

شلومیت لین نگارنده گزارش روزنامه مارکر تاکید کرد: اسراییلی‌هایی که در اکتبر گذشته گریختند، در عمل بررسی امکان خرید ملک در یونان، قبرس و پرتغال را نه تنها برای سرمایه‌گذاری بلکه برای زندگی و اقامت آغاز کرده‌اند.

بر اساس گزارش روزنامه مارکر، صهیونیست‌های زیادی اراضی اشغالی را به صورت بلندمدت و کوتاه‌مدت ترک کرده‌اند و با گزینه‌های اجاره‌نشینی روبرو هستند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که در نتیجه جنگ، تعداد زیادی از صهیونیست‌ها درخواست پناهندگی در پرتغال را ارائه داده‌اند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.