واکنش وزرای خارجه فرانسه و بلژیک به آمار بالای تلفات غیرنظامیان در غزه

 حاجا لحبیب وزیر خارجه فرانسه در بروکسل با اشاره به تلفات بسیار زیاد غیرنظامیان در غزه به خبرنگاران، گفت: ما نگران نحوه انجام عملیات نظامی توسط (رژیم) اسرائیل در غزه هستیم که منجر به ایجاد یک وضعیت انسانی بسیار بحرانی در این منطقه شده است.

وی همچنین با ابراز نگرانی نسبت به حملات شهرک‌نشینان اسرائیلی به فلسطینیان در کرانه باختری، تاکید کرد: جنگ در غزه باید با یک آتش‌بس طولانی‌مدت و با دوام که منجر به برقراری صلح شود، خاتمه پیدا کند.

از سوی دیگر کاترین کولونا وزیر خارجه بلژیک نیز در بروکسل با ابراز نگرانی درباره وضعیت انسانی ناپایدار در غزه به خبرنگاران، گفت: ما همچنان بر توقف فوری خصومت‌ها اصرار داریم تا به این ترتیب امکان برقراری یک آتش‌بس فراهم شود که امیدوارم آن آتش‌بس در نهایت به از سرگیری مذاکرات صلح بینجامد.

لحبیب در ادامه با تاکید بر لزوم ایجاد کریدورهای بشردوستانه برای ارسال کمک‌ها به غزه، یادآور شد: خشونت در کرانه باختری رود اردن نیز رو به افزایش است و تعداد حملات شهرک‌نشینان افراطی به فلسطینی‌ها از ۳ مورد به ۷ مورد در روز افزایش یافته است.

وی تصریح کرد: دولت بلژیک تصمیم گرفت در واکنش به این اقدامات شهرک‌نشینان افراطی اسرائیلی، از ورود آنها به خاک خود جلوگیری کند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.