حمله با سلاح سرد به شهروندان ایرلندی/ دوبلین به آتش کشیده شد

 تظاهرات در مرکز شهر دوبلین به زد و خورد با پلیس کشیده است. روزنامه گاردین نوشته تظاهرات‌کنندگان در حالی که علیه مهاجران شعار می‌دادند ماشین پلیس را به آتش کشیدند و به افسران پلیس حمله کردند. پلیس بعد از حادثه پنجشنبه شب مردی که گفته می‌شود حدود ۵۰ سال سن داشت را دستگیر کرد.  هویت این مرد مشخص نشده اما گروه‌های مخالف با مهاجران گفته‌اند که ضارب خارجی بوده است. 

پلیس ایرلند عصر پنجشنبه اعلام کرد پنج نفر از جمله سه کودک خردسال بعد از یک حمله با سلاح سرد در مرکز شهر «دوبلین» به بیمارستان منتقل شده‌اند.  «لئو وارادکار»، نخست‌وزیر ایرلند گفت که پلیس یک مظنون را دستگیر کرده است. 

شبکه دولتی «آر.تی‌.ای» به نقل از یک شاهد عینی که در صحنه حادثه حضور داشته گزارش داد که فردی اقدام به حمله با سلاح سرد به سوی مردم کرده. این شاهد عینی گفت هنگامی که به صحنه نزدیک شده دو کودک را دیده که با چاقو زخمی شده بودند. 

«آنتونی بویل» که ۳۱ سال سن دارد و مشاور یک شرکت فعال در زمینه فناری است و در خیابان محل وقوع حادثه زندگی می‌کند به خبرگزاری رویترز گفت: «من کودکی را دیدم که روی زمین افتاده بود. یک دختربچه بود.» او همچنین به خبرگزاری رویترز گفت که شاهد گریه کردن مردم اعم از زنان و مردم بوده است. 

پلیس گفته یک دختربچه دچار جراحت‌های جدی شده و دو کودک دیگر برای جراحت‌های خفیف‌تر در حال درمان در بیمارستان هستند. یک زن بزرگسال نیز به صورت جدی زخمی شده است. یک مرد بزرگسال جراحت‌های کمتری برداشته است. 

رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند این حادثه در میدان «پارنل» در مرکز شهر دوبلین اتفاق افتاد.نخست‌وزیر ایرلند در بیانیه‌ای تصریح کرد: «همه ما به دلیل حادثه‌ای که در میدان پارنل به وقوع پیوسته شوکه شده‌ایم.»

روزنامه ایریش‌تایمز گزارش داده که فرد بازداشت‌شده نیز زخمی شده و در حال حاضر گمان می‌رود که او خودزنی کرده باشد. این روزنامه نوشته گزارش‌های اولیه حاکی است که این مرد قصد حمله به مردم را داشته که با دخالت عابران پیاده متوقف شده است.  این روزنامه ایرلندی گزارش داد انگیزه این حمله هنوز مشخص نیست. 

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.