درخواست یمن از ائتلاف نظامی عربی برای تسریع در تبادل اسرا

«محمدعلی الحوثی»، عضو شورای عالی سیاسی یمن در سخنانی در واکنش به آتش بس در غزه از عربستان سعودی و ائتلاف نظامی عربی خواست که در یمن نیز تبادل اسرا تسریع شود.

الحوثی گفته است که همزمان با آزادی اسرای فلسطینی، از عربستان سعودی هم می‌خواهیم که فوراً در مورد یمن این کار را انجام دهد. محمد علی الحوثی گفت: ما امیدواریم آزادی اسرا بین حماس و اشغالگران اسرائیلی تکمیل می‌شود.

وی افزود: همزمان از عربستان سعودی و ائتلاف نظامی مربوط به آن نیز می‌خواهم که تبادل اسرا را برای همه طرف‌ها در یمن سرعت بخشند و آنچه در این پرونده بر سر آن توافق شده است را به تأخیر نیندازند، زیرا این یک پرونده بشردوستانه است که تأخیر نمی‌پذیرد.

محمدعلی حوثی این درخواست را در حساب کاربری خود در شبکه مجازی ایکس (توئیتر سابق) عنوان کرده است.

بامداد روز چهارشنبه جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس از دستیابی به توافق آتش بس با رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که طی این مدت، درگیری‌ها و همچنین همه حملات ارتش رژیم اشغالگر متوقف خواهد شد.

به موجب این توافق، صدها کامیون ویژه حمل کمک و سوخت به همه مناطق غزه بدون استثنا در شمال و جنوب وارد خواهد شد و طی آن ۵۰ نفر از بازداشتی‌های رژیم اشغالگر که زنان و کودکان هستند، در مقابل آزادی ۱۵۰ زن و کودک اسیر فلسطینی آزاد خواهند شد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.