ملاقات نتانیاهو و وزیر خارجه انگلیس/ تاکید کامرون بر ادامه حمایت این کشور از تل‌آویو

وی در این دیدار گفت: ما امیدواریم که گروه اول از گروگان‌ها را بیرون بیاوریم و سپس متعهد هستیم که همه را بیرون بیاوریم. نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد: ما به اهداف نظامی خود به ویژه نابودی حماس ادامه خواهیم داد.

وی در ادامه با بیان این ادعا که این جنبش آینده همه ما را تهدید می‌کند، مدعی شد: اگر ما این جنبش را از بین نبریم امیدی به صلح بین (رژیم) اسرائیل و فلسطین و بین (رژیم) اسرائیل و کشورهای عربی نیست.

کامرون نیز در این دیدار همانند دیگر رهبران سیاسی انگلیس که از آغاز جنگ غزه با چشم‌پوشی از کشتار فلسطینیان، حمایت تمام عیار خود را از رژیم صهیونیستی اعلام کرده‌اند، گفت: ما در کنار شما هستیم و بابت آنچه از سر گذرانده‌اید با شما همدردی می‌کنیم.

وزیر خارجه انگلیس همچنین با ابراز خوشحالی از توقف درگیری‌ها در غزه، افزود: این توقف فرصتی بسیار مهم برای خروج گروگان‌ها و رساندن کمک‌ها به غزه است.کامرون گفت: امیدوارم هرکسی که مسئول و پشت این توافق موقت است بتواند آن را بطور کامل محقق کند.

وزارت خارجه انگلیس پنجشنبه اعلام کرده بود که کامرون با رهبران رژیم صهیونیستی و فلسطین برای گفت وگو درباره بحران غزه و راه‌های پیش رو دیدار خواهد کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.