،«ویکا خومالو» سفیر آفریقای جنوبی در تهران امروز با حسین  امیرعبداللهیان وزیرامورخارجه کشورمان دیدار و ضمن تقدیم  پیام تبریک خانم« پاندرو » وزیر روابط خارجی و همکاری‌های بین‌المللی به ایشان ، سلام‌های گرم مشارالیها را ابلاغ کرد .

سفیر آفریقای جنوبی با اشاره به تمهیدات انجام شده برای برگزاری پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک اظهار امیدواری کرد:در آینده نزدیک کمیته سیاسی در تهران و همچنین  کمیسیون  مشترک در آفریقای جنوبی برگزار شود .

وی با تکرار دعوت از رئیس جمهور کشورمان  برای سفر به پرتوریا، اظهار امیدواری کرد این سفر در سال آینده میلادی و پس از کمیسیون مشترک انجام شود .

حسین  امیر عبداللهیان نیز ضمن تاکید بر اهمیت کشورهای آفریقایی و از جمله آفریقای جنوبی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، خواستارر گسترش هر چه بیشتر روابط اقتصادی  در دوره جدید شد.
 
وزیر امور خارجه کشورمان در همین راستا بر اهمیت برگزاری اجلاس کمیسیون مشترک بریاست وزرای امورخارجه ، کمیته سیاسی در سطح معاونین وزرای امور خارجه و سایر کمیته‌های فرعی بین دو کشور اشاره  و ضمن برشمردن اهمیت دیدار رسمی رئیس جمهور آفریقای جنوبی در زمان تصدی مقام معاونت رئیس‌جمهور در آبان ماه ٩۴، دیدار رئیس جمهور کشورمان از پرتوریا را نقطه عطفی در مناسبات دو کشور دانست.
 
 امیر عبداللهیان همچنین  از حمایت‌های آفریقای جنوبی  از ایران در دوره عضویت در شورای امنیت و همچنین مردم فلسطین تقدیر کرد.

این مطلب برایم مفید است
25 نفر این پست را پسندیده اند