رایزنی تلفنی روسای مجالس ایران و سوریه

قالیباف در ابتداى این تماس تلفنى با تجلیل از مقاومت مردم فلسطین در برابر جنایات رژیم صهیونیستى، گفت: ما کشورهاى اسلامى حامى مردم فلسطین، نباید در برابر جنایات اخیر رژیم خونخوار و کودک­‌کش صهیونیستى سکوت کنیم و مى ­بایست هم از نظر سیاسى و هم از نظر ابعاد انسانى و حقوق بشرى، از مردم مظلوم فلسطین حمایت کنیم.

وی در بخش دیگرى از سخنان خود ضمن محکوم کردن بمباران غزه توسط مزدوران صهیونیست، افزود: حمایت آمریکا و  برخی کشورهاى غربى از اقدامات جنایتکارانه و ضد انسانى رژیم صهیونیستى در  کشتار مردم فلسطین، مایه حیرت و تأسف فراوان است.

رئیس مجلس شوراى اسلامى در پایان این گفتگوى تلفنى بر حمایت جمهورى اسلامى ایران از مردم مظلوم و مقاوم فلسطین تاکید کرد و خواستار تحرک جدى پارلمان­‌ها براى توقف جنایات رژیم صهیونیستى شد.

صباغ: سوریه همانند جمهورى اسلامى ایران، مسأله فلسطین را مسأله اصلى و اساسى خود می‌­داند

حموده صباغ، رئیس مجلس مردمى جمهورى عربى سوریه نیز در این مکالمه تلفنى با اشاره به کشتار اخیر مردم فلسطین توسط رژیم صهیونیستى در روزهاى اخیر گفت: این رژیم مانند خنجرى سمى از 1948 به جنایات خود ادامه مى دهد و علیه بشریت و نقض حقوق انسان­ها اقدام می‌­کند.

وى افزود: ما در مجلس سوریه جنایات آنها را محکوم کردیم و در اتحادیه مجالس کشورهاى عضو سازمان همکارى اسلامى (PUIC) بیانیه شدید اللحنى صادر کردیم. 

رئیس مجلس مردمى جمهورى عربى سوریه در ادامه این گفتگوى تلفنى ، ضمن قدردانى از مواضع جمهورى اسلامى ایران در حمایت از آرمان مردم مظلوم فلسطین گفت: سوریه نیز همانند جمهورى اسلامى ایران، مسأله فلسطین را مسأله اصلى و اساسى خود می‌­داند و براى کمک به آزادى قدس شریف و سرزمین­هاى اشغالى، از هیچ تلاشى دریغ نخواهد کرد.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.