نخست وزیر عراق: ایران واقع گراست

الکاظمی که با شبکه الجزیره سخن می‌گفت، درخصوص هتاکی‌های رژیم صهیونیستی نیز گفت: جنایت‌های اسرائیل علیه ملت فلسطین و جلوگیری مسلمانان از رسیدن به مقدسات خود را به شدت محکوم می‌کنیم.

وی همچنین خواستار دفاع از محله‌های تاریخی فلسطینی شد.

الکاظمی همچنین در خصوص عادی‌سازی روابط برخی کشورهای سازشکار عرب با رژیم صهیونیستی نیز گفت: اگر عادی سازی حقوق ملت فلسطین را تأمین نکند، ما آن را غیر قابل قبول می‌دانیم.

شهر قدس از آغاز ماه مبارک رمضان و به دنبال اقدامات هتاکانه پلیس رژیم صهیونیستی و شهرک نشینان به ویژه در منطقه "باب العمود" و کوی الشیخ جراح نآرام است.

صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) یکشنبه شب درگزارشی اعلام کرد که ۲۹ کودک از جمله به یک کودک شیرخوار به دنبال اقدامات ناقضانه اسرائیل در شهر اشغالی قدس زخمی شدند.

در همین ارتباط، وزارت امورخارجه اردن یکشنبه شب در اعتراض به اقدامات هتاکانه رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی، کاردار این رژیم در امان را احضار کرد.

احضار کاردار رژیم صهیونیستی ساعاتی پس از آن روی می‌دهد که ارتش این رژیم یکشنبه شب بار دیگر با یورش به مردم فلسطین در باب العمود در قدس اجازه تشکیل تجمع را به آن‌ها نداد.  

نظامیان صهیونیست به آمبولانس هلال احمر فلسطین در منطقه "الطور" در قدس حمله کردند.

در جریان تظاهرات در حیفا و در حمایت از اقصی و محله "الشیخ جراح"، ۱۸ تن توسط نظامیان صهیونیست بازداشت شدند.

هلال احمر فلسطین روز شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که در حمله نظامیان صهیونیست به فلسطینیان در محوطه مسجد الاقصی، الشیخ جراح و باب العامود، دستکم ۲۰۵ نفر مجروح شدند.

بخش سایت‌خوان، صرفا بازتاب‌دهنده اخبار رسانه‌های رسمی کشور است.